شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 08:22 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712284
آخرین وضعیت قیمت آجیل و خشکبار یزد؛

قیمت آجیل نوروز یزدی‌ها شکسته می شود؟

قیمت آجیل نوروز یزدی‌ها شکسته می شود؟
رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار یزد گفت: آجیل و خشکبار با افزایش قیمت تا 60درصد روبرو بوده است اما نرخنامه جدید برای نوروز هنوز مشخص نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، با فرارسیدن فصل و بهار و عید نوروز، بازار هم رونق دوباره می گیرد و مردم برای شروع یک سال جدید و جشن نوروز حال و هوای دیگری را به بازار می دهند.

یک سالی است که با شیوع ویروس کرونا، نه تنها بازارشب عید که در مدت یکسال گذشته همه صنوف با تعطیلی های پی در پی، کاهش ساعت کاری و اعمال محدودیت ها، رونق گذشته را ندارند.

امسال علیرغم وجود این ویروس منحوس یازار تا حدود وضعیت عادی تری به خود گرفته و مردم برای خرید نسبت به سال گذشته جنب و جوش بیشتری دارند.

اما تفاوت امسال بر خلاف سایر سال های گذشته که با برپایی نمایشگاه های بهاره سعی می شد اجناس با قیمت مناسب تری به دست مردم برسد، افزایش سرسام آور و غیر قابل قبول اجناس بازار از کیف و کفش و پوشاک گرفته تا شیرینی و اجیل، باعث شده خیلی دست و دل مردم به سمت خرید روانه نشود و بیشتر مردم با دیدن قیمت ها برای خرید دومین نوروز کرونا دست نگه می دارند.

آجیل و خشکبار به عنوان یکی از کالاهای مورد نیاز عید نوروز، هر چند همیشه تافته جدا بافته ای از سایر اجناس بوده اما امسال به کالایی دست نیافتنی تر بدل شده است.

***افزایش قیمت 30 تا 60درصدی قیمت آجیل چند روز مانده به عید!

محسن جلیلی پور رئیس اتحادیه صنف آجیل و خشکبار یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص آخرین وضعیت بازار آجیل در آستانه سال جدید اظهار کرد: در مدت اخیر آجیل و خشکبار با افزایش قیمت 30 تا 60درصدی روبرو بوده است اما نرخنامه جدید اصناف برای نوروز هنوز مشخص نشده است.

جلیلی پور با بیان اینکه کمبودی در بازار آجیل و خشکبار وجود ندارد گفت: تهیه، توزیع و خدمات حمل و نقل و شاگرد صنف آجیل و خشکبار با افزایش خدمت رو برو بوده به تبع بر روی قیمت نهایی کالا هم اثر می گذارد که این افزایش قیمت در کنار موضوع بیماری کرونا مطمئنا از رونق بازار می کاهد.

***نوسان شدید قیمت در بازار آجیل و خشکبار

وی با بیان اینکه سال گذشته صنف آجیل و خشکبار در تعطیلی کامل بودند افزود: 60 درصد خشکبار و 85 درصد آجیل استان یزد از استان های همجوار و محصولات وارداتی تامین می شود و خود یزد هیچگاه تولیدکننده آجیل و خشکبار نبوده ایپست و لذا نوسان قیمت در این بازار را به شدت زیاد کرده است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار یزد تصریح کرد: امیدواریم علیرغم افزایش قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم، با باز بودن مغازه ها این صنف وضع بهتری را نسبت به سال گذشته شاهد باشند.

***انصاف؛ حرف اول رونق بازار امسال

هر چند هنوز معلوم نیست عید نوروز امسال ویروس کرونا که به انواع جهش یافته مجهز شده است چه روزهایی را پیش روی مردم خواهد گذاشت اما  آنچه مشخص است با قیمت های فضایی اجناس اگر هم برگزار شود رونقی سال های گذشته را نخواهد داشت.

مسئولان هم از یک سو باید بر وظیفه نظارت خود دقت بیشتری داشت باشند و از سویی کسبه را که یک سال است از رونق افتاده اند را دریابند پس آنچه در این میان مهم است انصاف فروشنده است که بتوان با ارائه اجناس خود با قیمت مناسب ضمن رونق بخشیدن به کسب و کار خود زمینه را برای توان خرید مردم در شب عید فراهم کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1712284
ارسال نظر
نظرات