شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 08:58 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712305
ساکت به هیأت‌رئیسه هم نرسید، شکوری انصرافی رأی آورد؛

انتخابات فدراسیون فوتبال| عزیزی‌خادم، سکان‌دار جدید میراث تاج/ ادامه صدارت بهاروند بر فدراسیون با سرپرستی نایب‌رئیسی!

انتخابات فدراسیون فوتبال| عزیزی‌خادم، سکان‌دار جدید میراث تاج/ ادامه صدارت بهاروند بر فدراسیون با سرپرستی نایب‌رئیسی!
انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال با پیروزی شهاب‌الدین عزیزی‌خادم اتمام رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پس از بروز فاجعه مارک ویلموتس و استعفای مصلحتی مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال، بیش از یک‌سال این فدراسیون با سرپرستی حیدر بهاروند اداره شد. مشکلات جدی اساس‌نامه فدراسیون فوتبال و البته شیوع ویروس کرونا باعث شد تا تعیین رئیس جدید مدت زیادی به‌طول بیانجامد.

بالاخره و پس از ماه‌ها کش‌وقوس، امروز یک‌شنبه ۱۰ اسفندماه نامزدهای احراز کرسی ریاست فدراسیون فوتبال و کاندیداهای حضور در پست هیأت‌رئیسه در سالن اجلاس سران حضور یافته‌اند تا تکلیف ۴ سال آینده فوتبال کشور تا حدود زیادی مشخص شود.

در نهایت با تمامی حواشی، انتخابات با بالاترین هیجان با توجه به طیف مختلف نامزدها به انجام خواهد رسید و باید دید از میان علی کریمی، شهاب‌الدین عزیزی خادم، مصطفی آجورلو و کیومرث هاشمی کدام‌یک مجوز ورود به اتاق ریاست ساختمان خیابان سئول را به دست خواهد آورد.
 
* نماینده‌های هیأت‌های فوتبال استانی با اتوبوس اختصاصی تیم ملی فوتبال وارد محل برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال شدند.
 
انصراف رسمی مددی از حضور در انتخابات
 
* احمد مددی، مدیرعامل استقلال که جهت پست نمایندگی مدیران عامل باشگاه‌ها در هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام کاندیداتوری کرده بود، از انتخابات فدراسیون فوتبال انصراف داد.
 
مدیرعامل آبی‌ها در تشریح علت انصراف خود گفت: می‌خواهم با همه توان برای رفع مشکلات و چالش‌های باشگاه پرهوادار استقلال تلاش کنم و معتقدم خدمت به هواداران استقلال در این برهه خاص، اهمیت به مراتب بیشتری از حضور در فدراسیون فوتبال دارد. بر این اساس، اولویت اول و آخر من در حال حاضر استقلال است. البته بنده به عنوان عضو مجمع فدراسیون در خدمت عزیزان هستم ولی بهتر است که تمرکز اصلی خود را در استقلال بگذارم تا ان‌شاءالله با کمک همه ارکان باشگاه، استقلال را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
 
حضور کریمی و هاشمی در سالن اجلاس
 
* دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به‌همراه وحید هاشمیان، دستیار خود در تیم ملی که از حق رأی در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال برخوردار است، ضمن حضور در محل برگزاری مجمع با علی کریمی و کیومرث هاشمی، دو نامزد ریاست فدراسیون فوتبال گفت‌وگو داشتند.
 
* کریمی و هاشمی پیش از شهاب‌الدین عزیزی‌خادم و مصطفی آجورلو در سالن اجلاس سران حاضر شده‌اند.
 
حضور با تأخیر آجورلو و عزیزی‌خادم
 
* مصطفی آجورلو و شهاب‌الدین عزیزی‌خادم که ۲ نامزد دیگر احراز کرسی ریاست فدراسیون فوتبال هستند، با تأخیری چند دقیقه‌ای و پس از سایرین به سالن اجلاس سران وارد شدند تا این جلسه شکل رسمی به خود بگیرد.
 
* مهدی علی‌نژاد، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان که به‌عنوان میهمان به مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال فراخوانده شده بود، در سالن اجلاس سران حاضر شد.
 
یک ردصلاحیتی در مجمع!
 
* در حاشیه انتخابات فدراسیون فوتبال و در حالی‌که فریدون اصفهانیان از شرکت و حضور انتخابات رد صلاحیت شده بود، با کمال تعجب در انتخابات فدراسیون شرکت کرد. دلیل حضور او عضویت در هیئت رئیسه است.
 
 
آغاز رسمی مجمع با ۱۵ دقیقه تأخیر/  وزیر ورزش نیامد
 
* مراسم مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال از ساعت ۱۰:۱۵ با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید و سرود ملی ایران رسماً آغاز شد. در این مراسم هنوز مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، علی کفاشیان نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال و مهدی تاج نایب‌رئیس AFC در این مجمع حاضر نشده‌اند.
 
* این موضوع در حالی‌ست که وزیر ورزش و جوانان به‌دلیل حضور در هفتاد و هفتمین جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در سالن اجلاس سران و مجمع انتخاباتی حضور نخواهد یافت.
 
*در حاشیه انتخابات فدراسیون فوتبال، یک نقاش در طبقه دوم سالن برگزاری انتخابات به صورت آنلاین در حال کشیدن چهره چهار کاندیدای ریاست فدراسیون فوتبال است.
 
* در این مجمع نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا هم حضور دارند؛ سنجر رضایف و مصطفی دو نماینده AFC حاضر در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال هستند.
 
* با اعلام مهدی محمدنبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، ۸۶ نفر از ۸۷ نفر در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال حضور دارند و جلسه ماهیتی رسمی به‌خود دارد. البته در ادامه آن یک نفر هم وارد سالن شد تا مجمع با تمام اعضا ادامه یابد.
 
* حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال، در نطق خود پیش از صحبت‌های مهدی محمدنبی ادعا کرد که فدراسیون فوتبال فعلی آن‌قدرها هم که می‌گویند بدهکار نیست و بدهی‌های فدراسیون در مقابل مطالبات این نهاد از فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا رقمی نیست. وی هم‌چنین مدعی شد که رئیس جدید فدراسیون فوتبال با حسابی شامل ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار مواجه خواهد شد که البته در اختیار فدراسیون جهانی فوتبال قرار دارد.
 
* صورت‌جلسه مجمع عمومی پیشین فدراسیون فوتبال که آذرماه برگزار شد، توسط دبیرکل فدراسیون فوتبال مورد قرائت قرار گرفته که با اکثریت آرای مجمع فدراسیون مورد تصویب قرار گرفت.
 
* علی غفاری، طهمورث حیدری، صمد نوتاش به‌عنوان ناظر و رحمانی، حیاتی و حیدری به عنوان شمارش‌کنندگان آرا در این بخش انتخاب شدند.
 
لزوم تکرار فرآیند انتخابات درصورت بروز تخلف
 
* علی فلاحتی مسئول کمیته بدوی فدراسیون فوتبال خطاب به رای دهندگان گفت که «اعضای مجمع اجازه عکسبرداری از تصویر رای خود» را ندارند. رئیس کمیته بدوی همچنین اعلام کرد پس از پایان رای گیری، اگر تعداد برگه های رای بیشتر از تعداد برگه صادر شده باشد، «انتخابات از اعتبار ساقط» است و رای گیری باید از ابتدا انجام شود. بنا به گفته وی اگر کاندیداها نتوانند بیش از نصف آرا را کسب کنند، دو نامزدی که بیشترین تعداد رای را دارند، به دور دوم راه پیدا می‌کنند و بقیه از دور کنار می‌روند.
 
* با عدم حضور احمد مددی در مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیأت‌مدیره این باشگاه برای شرکت در انتخابات در سالن اجلاس سران حاضر شد. در کنار او فرهاد حمیداوی مدیرعامل باشگاه شهرخودرو و جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نیز حضور دارند.
 
هشدار جالب نبی به رأی‌دهندگان
 
* به هنگام گرفتن برگه آرا دبیرکل فدراسیون فوتبال تاکید کرد که به هیچ وجه عکس و فیلم از برگه‌های رای گرفته نشود و هیچ رای دهنده‌ای تلفن همراه نباید داشته باشد. جالب است در حالی که گفته می‌شد هیچ یک از اعضا حق آوردن تلفن همراه را به این جلسه ندارند اما همگی تلفن‌های همراه خود را آورده اند. او همچنین گفت: دست‌های‌تان را روی برگه‌ها بگیرید چون لنز دوربین‌ها قوی است!
 
* با اعلام دبیرکل و مسئول کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال، اعضای دارای حق رأی در مجمع شامل روئسای هیأت‌های استانی فوتبال، مدیران باشگاه‌های فوتبال و فوتسال و کاپیتان‌های تیم‌های ملی با ترکیب ۳ نفره در جایگاه رأی‌دهی حاضر شده و آرای خود را در صندوق مشخص شده می‌ریزند.

* در زمان رای‌گیری انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی که پخش زنده صفحه فدراسیون فوتبال در اینستاگرام در حال نمایش بود، به یکباره این لایو قطع شد. حتی این برنامه که از شبکه آنتن در حال پخش بود نیز قطع شد.  بعد از چند دقیقه لایو اینستاگرامی فدراسیون فوتبال و شبکه آنتن وصل شدند و روند انتخابات در حال پخش است.

*تعدادی از نمایندگان فیفا به شکل آنلاین مشغول تماشا و نظارت این مجمع انتخاباتی هستند.

انتخابات به دور دوم کشیده شد

* در پایان رای گیری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، مصطفی آجورلو ۱۸ رای، شهاب عزیزی خادم ۳۵ رای، کیومرث هاشمی ۲۴ رای و علی کریمی ۹ رای کسب کردند و یک رای نیز باطله نیز به صندوق انداخته شد. بدین ترتیب انتخابات به دور دوم کشیده شد و در دور دوم عزیزی خادم و هاشمی بر سر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال با هم رقابت خواهند کرد.
 
در ادامه مطابق با مقررات کمیته بدوی انتخابات فدراسیون فوتبال، نامزدهای بازنده شامل آقایان آجورلو و کریمی از سالن مجمع خارج شدند.
 
کناره‌گیری معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس از انتخابات
 
ابراهیم شکوری، معاون اجرایی و سخنگوی باشگاه پرسپولیس که برای حضور در پست کارشناسان در هیئت رئیسه انتخابات فدراسیون فوتبال ثبت نام کرده بود، به علت مشغله کاری، تصمیم گرفت از انتخابات کناره‌گیری کند.
 
 
عزیزی خادم رئیس شد

* در پایان رای گیری دور دوم مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، شهاب عزیزی خادم ۴۹ رای و کیومرث هاشمی ۳۸ رای کسب کردند که بدین ترتیب عزیزی خادم به عنوان رئیس آتی فدراسیون فوتبال در ۴ سال آینده انتخاب شد.
 
* پس از پایان انتخابات ریاست و قطعی شدن ریاست شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، او با کیومرث هاشمی برخورد گرمی داشت و رئیس پیشین کمیته ملی المپیک ریاست عزیزی‌خادم را تبریک گفت.
 
* با رأی‌گیری اعضای مجمع فدراسیون فوتبال و با اکثریت آرا، شهره موسوی با کسب ۷۰ رای در مقابل ۱۷ رای باطل به‌عنوان نایب‌رئیس سوم و بانوان فدراسیون فوتبال انتخاب شد. همچنین با اعلام عزیزی‌خادم، حیدر بهاروند به‌عنوان سرپرست نایب رئیسی دوم فدراسیون فوتبال انتخاب شد.
 
آغاز رقابت کسب کرسی‌های هیأت‌رئیسه
 
* انتخابات برای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال آغاز شده و اعضای مجمع طبق لیست قبلی برای نوشتن رای حاضر می‌شوند.
 
* در بخش هیأت‌های فوتبال هیأت رئیسه فدراسیون، رأی‌گیری انجام و در نهایت احسان اصولی رئیس هیأت فوتبال استان خراسان رضوی و طهمورث حیدری رئیس هیأت فوتبال استان چهارمحال و بختیاری به ترتیب با کسب ۲۵ و ۲۳ رای انتخاب شدند. نکته مهم این بخش رای نیاوردن عبدالکاظم طالقانی و تک رأی رئیس هیأت فوتبال استان تهران بود.
 
* رای گیری برای انتخاب نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها آغاز شد و با اعلام مهدی محمدنبی، محمد جواهری و احمد مددی از این بخش انصراف دادند. نهایتاً بهرام رضاییان با ۴۰ رای وارد هیأت رئیسه شد و محمدرضا ساکت و مهرداد سراجی با ۲۵ رای به مرحله دوم رفتند. فرآیند رأی‌گیری برای انتخاب نفر دوم نماینده مدیران عامل باشگاه‌‌ها در دور دوم از میان محمدرضا ساکت و مهرداد سراجی و همچنین رای گیری برای سه نفر عضو هیئت رئیسه از میان کارشناسان به صورت همزمان آغاز شد.
 
 
ساکت به هیأت‌رئیسه راه نیافت
 
* مهدی محمدنبی هنگام اعلام اسامی نامزدهای بخش کارشناسان هیات رئیسه عنوان کرد فریده شجاعی از این بخش انصراف داده است.
 
* در ادامه شمارش آراء از بین محمدرضا ساکت و مهرداد سراجی به‌عنوان نماینده باشگاه‌ها، سراجی با ۴۹ رأی به هیات رئیسه فدراسیون راه پیدا کرد و ساکت با ۳۴ رأی به کار خود پایان داد.
 
* در اقدامی عجیب از سوی برخی از رای دهندگان، درحالی که ابراهیم شکوری از حضور در انتخابات به عنوان کارشناس در هیات رئیسه فدراسیون انصراف داده است، به سخنگوی و معاون اجرایی باشگاه پرسپولیس ۹ رای دادند.
 
* احمدرضا براتی، خداداد افشاریان و میرشاد ماجدی نیز به ترتیب با ۲۳، ۲۰ و ۲۰ رای توانستند به هیات رئیسه فدراسیون راه پیدا کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1712305
ارسال نظر
نظرات