شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 10:37 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712307

ماجرای بدهی قبوض گاز مشترکان گیلانی چیست!/ آیا گاز گران شده است؟

ماجرای بدهی قبوض گاز مشترکان گیلانی چیست!/ آیا گاز گران شده است؟
طی چند روز گذشته پیام های مشابهی مبنی بر وجود بدهی گذشته با وجود پرداخت کامل وجه پرداختی به پایگاه خبری ۸دی ارسال شد که از طریق حسین اکبر، مدیر عامل شرکت گاز گیلان این موضوع پیگیری شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، اواسط تابستان امسال زمزمه انجام بعضی تغییرات در قبوض گاز و اختصاص تخفیف‌ در گاز بهای مشترکان در فصول سرد سال شنیده شد. در واقع شرکت ملی گاز کشور همانند وزارت نیرو قصد داشت طرح‌ تشویق خوش مصرفی را برای خانوار‌ها در نظر بگیرد، در این طرح از سوی هیات دولت تصمیم گیری شد که مشترکان گاز طبیعی بخش خانگی که مصرف گاز آن‌ها در دوره زمانی سال‌های گذشته بیش از ۱۰ درصد کاهش یابد مشمول تخفیف یا همان پاداش صرفه جویی معادل ۱۵ درصد گازبهای صورتحساب دوره خواهند شد.

طی چند روز گذشته پیام های مشابهی مبنی بر وجود بدهی گذشته با وجود پرداخت کامل وجه پرداختی به پایگاه خبری 8دی، ارسال شد که از طریق حسین اکبر، مدیر عامل شرکت گاز گیلان این موضوع پیگیری شد.

حسین اکبر مدیر عامل شرکت اداره گاز گیلان در گفت و گو با خبرنگار 8دی، با اشاره به اینکه این بدهی گذشته به معنای گران شدن گاز نیست و به هیچ عنوان این حامل انرژی گران نشده است اظهار کرد: بارها از طریق صدا و سیما و سایت اداره گاز گیلان اعلام کردیم که در ۴ماه دی، بهمن، اسفند و فروردین مشترکین شامل تشویق و بخشودگی یا جریمه می‌شوند.

اکبر با بیان اینکه طبق این طرح اگر مصرف کنندگان خانگی بتوانند زیر ۲۰۰ متر مکعب در ماه‌ مصرف داشته‌ باشند شامل بخشودگی می‌شوند و قبض آنها صفر می‌شود افزود: هدف این طرح اجبار مشترکین به صرفه جویی است.

مدیر عامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه اگر مشترکان نسبت به متوسط مصرف سالهای ۹۶ و ۹۷، ۱۰ درصد صرفه جویی کنند ۱۵ درصد تخفیف را مشمول می شوند ادامه داد: اگر مشترکین ۱۵ درصد بیشتر از میانگین مصرف خود در سالهای ۹۶ و ۹۷ مصرف کنند شامل ۱۵ درصد جریمه می‌شوند.

وی تصریح کرد: چندیست که افراد به ما مراجعه کرده یا تماس می‌گیرند که چرا با وجود پرداخت کامل قبض دوره گذشته در قبض جدید با بدهی گذشته مواجه شدند اما این افراد در واقع جریمه شده اند.

اکبر با بیان اینکه این افراد از متوسط مصرف سال ۹۶ و ۹۷ خود ۱۵ درصد بیشتر مصرف کرده و جریمه شدند خاطر نشان کرد: این جریمه به صورت بدهی گذشته در قبوض جدید ثبت می‌شوند ولی چون اکثراً افراد خوش حسابی هستند متعجب می‌شوند.

رئیس اداره گاز گیلان افزود: این مصوبه مجلس برای همین ۴ماه است و از اردیبهشت به روال قبل برمیگردیم و دیگر بخشودگی و جرایم نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه برای امسال وضعیت مصرف گاز با توجه به شروع سرما بالا رفته اما تاکنون پایداری جریان گاز داشته و هیچ قطعی نداشتیم افزود: طرح تشویق و جریمه مشترکین کم مصرف و پر مصرف با هدف کاهش مصرف گاز و کمک به اقتصاد خانواده اجرا می‌‌شود.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1712307
ارسال نظر
نظرات