شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712317
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس تأکید کرد؛

حل مشکلات معیشتی مرزنشینان با تکیه بر اقتصاد مقاومتی

حل مشکلات معیشتی مرزنشینان با تکیه بر اقتصاد مقاومتی
حسین جلالی گفت: دولت می تواند برنامه های اقتصادی بومی که ناظر به اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات مردم است را در مناطق مرزی اجرا و بخش خصوصی را نیز فعال کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت السلام حسین جلالی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به حوادث رخ داده در شهرستان سراوان و با تأکید بر اینکه توجه به مسائل اقتصادی و معیشتی مردم یکی از وظایف اصلی دولتمردان است، گفت: متأسفانه دولت در این زمینه اهتمام جدی ندارد و در بخشی از استان کردستان، معضل کوله بری و در استان سیستان و بلوچستان معضل قاچاق سوخت را شاهد هستیم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه حل مشکلات معیشتی مردم در پرتو اقتصاد مقاومتی محقق می شود، عنوان کرد: سواحل دریا مکران در استان سیستان و بلوچستان، ظرفیتی بسیار مناسب برای ایجاد بازارچه های مرزی و اشتغال خوب برای مردم است؛ اما این در حالی است که دولت متأسفانه مسیری بر خلاف حل مشکلات معیشتی مردم انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها ما را در چهارچوبی به نام برجام قرار دادند تا ما را از چند جهت عدم شکل گیری اقتصاد مقاومتی، سیستم بانکی، فروش نفت و ... مدیریت کنند، ابراز کرد: ما می توانیم کشور را با اقتصاد منهای نفت اداره کنیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه حق مرز نشینان این نیست که مشکلاتی را داشته باشند، اظهار کرد: چند صد کیلومتر مرز آبی داریم که هر کیلومتر آن می تواند مولد ثروت در زمینه آبزیان و بازارچه های مرزی باشد و دولت با رویکرد اقتصاد مقاومتی می تواند مسائل معیشتی و اقتصادی مردم را حل کند.

حجت الاسلام جلالی با طرح این سوال که چه اندازه از سواحل مکران استان سیستان و بلوچستان استفاده کرده ایم، تصریح کرد: باید برای این ظرفیت عظیم، برنامه ریزی انجام شود و این در حالی است که دولت متأسفانه برنامه ای را دراین زمینه اتخاذ نکرده است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس ادامه داد: زمانی که برنامه ای در منطقه از سوی دولت برای معیشت مردم در نظر گرفته نشود، مردم نیز خود برنامه هایی را تعریف می کنند که مطابق با ساختار و چهارچوب نظام نیست و این برنامه ها موجب تنش می شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: جا دارد که دولت برنامه های اقتصادی بومی که ناظر به اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات مردم است را در مناطق مرزی اجرا و بخش خصوصی را نیز فعال کند؛ دولت می تواند از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در مناطق مرز نشین دعوت کند تا مردم منطقه را از سختی و مشکلات نجات دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1712317
ارسال نظر
نظرات