شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712361
مدیرکل تعاون روستایی لرستان:

خرید توافقی ۳ محصول کشاورزی پرمصرف در لرستان آغاز شد

خرید توافقی ۳ محصول کشاورزی پرمصرف در لرستان آغاز شد
زهره ای گفت: خرید توافقی ۳ محصول کشاورزی پرمصرف پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی در استان انجام شده که این محصولات در راستای تنظیم بازار عرضه می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نادر زهره‌ای در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای دستورالعمل ابلاغی و همچنین تنظیم بازار، خرید توافقی سه محصول کشاورزی پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی از استانهای تولید کننده این محصولات برنامه ریزی شده است.

وی افزود: قرار است که حمل پیاز از تعاونی های روستایی منطقه جیرفت و کهنوج جهت حمایت از کشاورزان این خطه و همچنین تنظیم بازار این محصولات انجام شود.
 
مدیرکل تعاون روستایی لرستان تصریح کرد: در مرحله اول برای استان لرستان ۶۰۰ تن سهمیه پیاز در نظر گرفته شده که در صورت کشش بازار این میزان سهمیه جذب و در استان عرضه می شود.
 
زهره‌ای عنوان کرد: در خصوص سیب زمینی و گوجه فرنگی هنوز سهمیه ای در نظر گرفته نشده اما پیگیری های لازم صورت گرفته تا به اندازه نیاز خریداری و در استان توزیع شود.
 
وی با اشاره به ضرورت بازارچه‌هایی برای عرضه محصولات کشاورزی گفت: یکی از بهترین فرصت ها برای عرضه چنین محصولاتی، ایجاد روستا بازارها است که ادارات و اتحادیه های شهرستان باید با تمام توان و امکانات در پی ایجاد چنین مراکزی باشند.
 
مدیرکل تعاون روستایی لرستان بیان کرد: در چنین مواقعی به راحتی محصولات کشاورزی خریداری شده با قیمت مناسب به مصرف کنندگان عرضه می شود که لازم است این بازارچه ها دایر شوند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1712361
ارسال نظر
نظرات