شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 13:11 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712420
قوه قضائیه ورود کند؛

چشم۲۰ هزار عضو تعاونی "کارگران برق تهران" به دریافت زمین خشک شد/ فرجام‌خواهی ۲۸ساله مالباختگان و تجمع مقابل فرمانداری هشتگرد

چشم۲۰ هزار عضو تعاونی "کارگران برق تهران" به دریافت زمین خشک شد/ فرجام‌خواهی ۲۸ساله مالباختگان و تجمع مقابل فرمانداری هشتگرد
آنچه در ادامه می خوانید گزارشی از اعتراضات ۲۰ هزار مالباخته تعاونی مسکن کارگران برق منطقه ای تهران است که ۲۸ سال پیش باید در هشتگرد زمین تحویل می‌گرفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، جمعی از اعضای تعاونی مسکن کارگران برق منطقه ای تهران روز شنبه ۹ اسفند مقابل فرمانداری هشتگرد تجمع کردند، این مالباختگان که سالهاست به واسطه زمین هایی که دارای اسناد مدقن و قانونی است با مشکلات زیادی مواجه شده اند خواستار رسیدگی به دغدغه چند هزار نفر شدند.

ماجرا از این قرار است که بین سال های ۷۰ الی ۷۱، تعاونی مسکن کارگران برق تهران اقدام به عضوگیری می کند تا برای این افراد زمین تهیه کند، زمین های هشتگرد آن زمان جزء شهرک های اقماری بوده و هم ردیف با چند شهرک تهران بوده است. سیاست دولت بر این بود که مردم در این شهرک ها اسکان پیدا کنند.
 
مدیران تعاونی اقدام به خرید اراضی کرده و با تبلیغاتی که دولت روی هشتگرد انجام داده بود، مردم عادی هم به تعاونی مراجعه می کنند و درخواست کننده زمین از تعاونی بیشتر شد، تعاونی پس از عضوگیری مبلغی را از انها دریافت می کرد، تعاونی زمین های ۱۰۰ هکتاری و ۲۰۰ هکتاری را در قالب های مختلف خریداری کرده و درصدد پیگیری روال قانونی می شود.  
 
 
با تغییر مدیران و تغییر سیاست ها، تعاونی با شکست هایی مواجه می شود، به گونه ای که پرونده با ۲۰ هزار مالباخته به دادگاه می رود و ۲۸ سال است که در مراجع قضایی پیگیری می شود ومردم هم به تنگ آمده اند، اما مشکلی که باعث شد اعضای تعاونی روز شنبه مقابل فرمانداری هشتگرد تجمع کنند تصمیم اعضای هیات مدیره تعاونی بود.
 
 
اخیرا اداره ثبت هشتگرد به درخواست تعاونی برق تهران در نلاش برای تغییر حد غربی پلاک فرعی ۱۴۴۷ است که با چراغ سبز فرمانداری این شهرستان همراه شده است، مالباختگان معتقدند با توجه به افزایش قیمت زمین، نهادها و عده ای از افراد درصدد خارج کردن زمین از دست مردم هستند.
 
با توجه به اینکه تصمیم مذکور قریب به ۹ هزار نفر از اعضای تعاونی برق کارگران را تحت شعاع قرار داده و آنها را در عمل مالباخته می کند، تجمع کنندگان در حاشیه اعتراض خود بیانیه ای را هم با مضمون مطالبات  اعضا منتشر کردند که در ادامه آمده است؛

 
 
 
 
انتهای پیام/ 
https://www.dana.ir/1712420
ارسال نظر
نظرات