شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 18:49 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712587
مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان خبر داد؛

کمک ۱۱۹ میلیاردی بسیج فرهنگیان به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کرمانی

کمک ۱۱۹ میلیاردی بسیج فرهنگیان به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کرمانی
مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان گفت: میزان کمک‌های انجام شده در جریان پویش لبخند رضایت به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در استان کرمان ۱۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال در قالب تلفن همراه، تبلت، بسته لوازم‌التحریر و بسته‌های معیشتی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد علیرضایی در مورد برگزاری نهضت کمک مؤمنانه در استان کرمان اظهار کرد: این نهضت از اسفند سال ۹۸ تا مهر ماه سال ۹۹ ادامه داشت و پس از آن با آغاز مدارس محوریت فعالیت‌ها به‌سمت موضوعات آموزشی و پرورشی در قالب پویش لبخند رضایت سوق پیدا کرد.

وی افزود: سال تحصیلی، امسال در شرایط کرونایی بود و محدودیت در برگزاری کلاس‌ها در مدارس وجود داشت. با توجه به این‌که راه‌های ارتباطی برای آموزش همچون فضای مجازی و تلویزیون مدرسه وجود برای برخی از دانش‌آموزان وجود نداشت نیازمند تشکیل ستادی بودیم که در جریان این پویش نیاز دانش‌‌ آموزان را برآورده کند.

مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان با بیان اینکه این ستاد با ترکیبی از بسیج فرهنگیان، بسیج دانش‌ آموزی، سپاه، بسیج طلاب، آموزش و پرورش اداره کل استان و ... تشکیل شد، گفت: به‌ منظور تداوم فرآیند تحصیل به فراخور امکانات و مناطق موضوع آموزش به‌ صورت حضوری (با رعایت پروتکل‌های بهداشتی) و غیرحضوری به انجام رسید.

علیرضایی گفت: پویش لبخند مهربانی به‌طورکلی در سه محور کارهای جهادی، آموزشی-پرورشی و کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت مطرح بود.

وی در خصوص کمک‌های انجام گرفته به دانش‌آموزان بی‌بضاعت در سطح استان کرمان و در قالب پویش لبخند رضایت نیز بیان کرد: یک هزار و ۶۷ گوشی تلفن همراه به ارزش ۲۲ میلیارد ریال، یک هزار و ۳۷۱ بسته کمک آموزشی به ارزش ۳۵ میلیارد ریال، ۹ هزار و ۸۵۷ بسته لوازم‌التحریر به ارزش ۱۶ میلیارد ریال و بسته کمک‌های معیشتی به ارزش ۴۵ میلیارد ریال در میان دانش‌آموزان در سطح استان کرمان توزیع شد.

مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان ارزش ریالی کلیه کمک‌های انجام گرفته بسیج فرهنگیان را ۱۱۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال عنوان کرد.

علیرضایی در ارتباط با میزان تولید محتوا و تعامل با رسانه‌ها در جریان پویش لبخند رضایت نیز عنوان کرد: حدود ۴۰۰ عکس از سوژه‌های خبری همچون معلمانی که در شرایط کرونایی و بسیجی‌ وار شرایط آموزش دانش‌آموزان بی‌بضاعت را بر عهده داشتند تهیه شد. انجام یک هزار و ۲۹۵ مصاحبه، تولید ۷۰ خبر، ۲۲ مورد گزارش استانی، تهیه ۳۸ مستند و ۱۲۴ فیلم کوتاه به‌ منظور پوشش فعالیت‌های جهادی در جریان این پویش انجام پذیرفت.

وی افزود: حدود ۲۷۴ هزار نفر ساعت در فضای مجازی فعالیت داشتند و فرآیند آموزش و اطلاع‌رسانی را به ۴۰۶ هزار دانش‌آموز استان کرمان انجام دادند.

مسئول بسیج فرهنگیان استان کرمان افزود: در جریان اجرای پویش لبخند رضایت توسط بسیج فرهنگیان ۳۰ هزار و ۴۰۰ دانش‌آموز بازمانده از تحصیل به‌ صورت حضوری و ۹۶ هزار و ۹۷۶ نفر به‌ صورت غیرحضوری در ۲۱۶ هزار نفر ساعت آموزش دیدند.

علیرضایی در پایان گفت: ۵ هزار و ۵۴۳ معلم فرآیند آموزش را در پویش لبخند رضایت بر عهده داشتند.

https://www.dana.ir/1712587
ارسال نظر
نظرات