شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:38 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712660
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی:

محیط زیست کشور و استان مخالف احداث معدن مس در نزدیکی «راوه» هستند/ وزارت صمت پاسخ دهد

محیط زیست کشور و استان مخالف احداث معدن مس در نزدیکی «راوه» هستند/ وزارت صمت پاسخ دهد
سلیمی نماینده دلیجان و محلات در مجلس، گفت: محیط زیست استان مرکزی و استان قم در مورد احداث معدن مس در منطقه حفاظت شده راوه به استاندار مرکزی و مدیرکل صمت به صورت مکتوب هشدار داده اند که فعالیت در این معدن مورد تایید محیط زیست نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اعتراضات مردم روستای راوه از توابع شهرستان دلیجان نسبت به احداث معدن مس در نزدیکی این روستا، گفت: محیط زیست استان مرکزی و استان قم در مورد احداث این معدن در این منطقه که حفاظت شده است، به استاندار مرکزی و مدیرکل صمت به صورت مکتوب هشدار داده اند که فعالیت در این معدن مورد تایید محیط زیست نیست.

وی افزود: مردم روستای راوه نیز به همین معترضند که اگر محیط زیست مخالفت خود را جهت احداث این معدن اعلام کرده است، چرا اقدامات لازم برای جلوگیری از احداث آن انجام نمی شود. البته دامدار بودن مردم روستا و اینکه احداث این معدن باعث از بین رفتن مقدار زیادی از مراتع می شود نیز باعث اعتراض آنان شده است.

سلیمی ادامه داد: حتی معاون محیط زیست کل کشور هم اعلام کرده فعالیت این معدن از نظر زیست محیطی مورد تایید نیست. لذا این سازمان از وزارت صمت که مجوز احداث این معدن را صادر کرده، پاسخ خواسته که هنوز پاسخ قانع کننده ای از سوی وزارت صمت داده نشده است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: موضوع را به مسئولین ذیربط اطلاع داده ایم و مسئله در حال بررسی است.

درباره «احداث معدن مس در نزدیکی روستای راوه» بیشتر بخوانید:

علت اعتراضات روزهای اخیر مردم روستای «راوه» چه بود/ مردم و محیط زیست، معترض به تاسیس معدن مس در نزدیکی روستا

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1712660
ارسال نظر
نظرات