شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712776
استاندار تهران:

استان تهران محل سرریز آسیب‌های اجتماعی در کشور است

استان تهران محل سرریز آسیب‌های اجتماعی در کشور است
استاندار تهران گفت: در استان تهران با شرایط پیچیده‌ای مواجه هستیم و این استان سرریز آسیب‌های اجتماعی کشور در موضوع معتادین متجاهر، کودکان کار، اتباع و غیره است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران در جلسه شورای پژوهشی تامین اجتماعی با اشاره به لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اظهار داشت: موثرترین و اثربخش‌ترین اقدام در مقابله با کرونا آگاهی دادن به مردم در زمینه استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی و تشدید نظارت بر محدودیت‌هاست.

 
وی با اشاره به اهمیت پژوهش در امور مختلف، تاکید کرد: شورای پژوهشی تامین اجتماعی نگاه جدیدی به مسائل حوزه اجتماعی دارد و باید این مسئله در سطح کلان مورد توجه قرار بگیرد تا خلاهای موجود در زمینه داده‌های اطلاعاتی تکمیل شود.
 
استاندار تهران عنوان کرد: داده‌های لازم برای اتخاذ تصمیم مناسب اهمیت فزاینده‌ای دارد به خصوص در استان تهران که با شرایط پیچیده‌ای مواجه هستیم و استان تهران سرریز آسیب‌های اجتماعی کشور در موضوع معتادین متجاهر، کودکان کار، اتباع و غیره است.
 
محسنی بندپی با اشاره به کمبود امکانات و سرانه‌های مختلف در استان، گفت: سرانه دانش آموزی در هر کلاس ۳۴ نفر در استان تهران است و سرانه تخت بیمارستانی در تهران ۱.۶ و در شهرستان‌ها شش دهم درصد به ازای هر هزار نفر است که این مسائل نیاز به رسیدگی جدی دارد.
 
وی با بیان اینکه کرونا بر سلامت روان شهروندان تاثیر گذاشته است، بر لزوم رسیدگی به آثار اجتماعی ناشی از شرایط کرونا به ویژه موضوع سلامت روان اعضای جامعه تاکید کرد.
 
انتهای پیام/
منبع: فارس
https://www.dana.ir/1712776
ارسال نظر
نظرات