شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712787
مدیرکل سازمان انتقال خون استان مطرح کرد؛

کاهش جدی ذخایر خونی در سیستان و بلوچستان/ شیوع کرونا مراجعات مردمی را کاهش داده است

کاهش جدی ذخایر خونی در سیستان و بلوچستان/ شیوع کرونا مراجعات مردمی را کاهش داده است
سهیلا خسروی گفت: با شیوع ویروس کرونا مراجعات مردمی به مراکز اهدای خون به شدت کاهش یافته است و با کمبود ذخایر خونی مواجه شده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سهیلا خسروی مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون، بیان کرد: پس از شیوع ویروس کرونا مراجعات مردمی به مراکز اهدای خون به شدت کاهش یافته است و با توجه به نیاز مبرم بیماران به خون و فرآورده‌های خونی سالم در بیمارستان ها انتقال خون استان با کاهش ذخایر خونی مواجه شده است.

وی افزود: خون سالم یکی از نیازهای حیاتی برای مصدومان حوادث ترافیکی،مادران باردار، بیماران تالاسمی،بیماران هموفیلی و بیماران سرطانی است و با اهدای خون علاوه بر نجات جان انسانها و بهبود ذخایر خونی موجبات رضایت خداوند متعال را فراهم می آوریم.

مدیرکل انتقال خون سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: پروتکل های بهداشتی در تمامی مراکز اهدای خون در استان به صورت کامل رعایت می شود و داوطلبان اهدای خون در این خصوص هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

خسروی تاکید کرد: در حال حاضر ذخایر خونی استان به شدت رو به کاهش است و مردم مومن و نوع دوست در چنین شرایطی بیماران و نیازمندان به خون و انواع فرآورده‌های خونی را تنها نگذارند و برای اهدای حون به پایگاه های انتقال خون مراجعه کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1712787
ارسال نظر
نظرات