شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712793
به زودی صورت می‌گیرد؛

انجام ۲ عمل فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی در زاهدان/ زنده شدن نجوای زندگی در گوش ۲ ناشنوا

انجام ۲ عمل فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی در زاهدان/ زنده شدن نجوای زندگی در گوش ۲ ناشنوا
رئیس بیمارستان فوق تخصصی الزهرا(س) زاهدان گفت: به زودی با انجام دو عمل فوق تخصصی کاشت حلزون شنوایی در زاهدان شاهد طنین انداز شدن نجوای زندگی در گوش دو ناشنوای هم استانی خواهیم بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا مالکی، رئیس بیمارستان فوق تخصصی الزهرا (س) زاهدان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با فراهم شدن دو پروتز کاشت حلزون، به زودی تعداد اعمال جراحی کاشت حلزون در بیمارستان چشم پزشکی الزهرا(س) زاهدان به ۱۱ عمل خواهد رسید.

وی با بیان این که عمل جراحی کاشت حلزون یکی از اعمال فوق تخصصی است که از سال گذشته با تامین تجهیزات و امکانات مورد نیاز، شرایط انجام آن در این بیمارستان فراهم شد، افزود: حلزون شنوایی پس از قرار گرفتن در گوش، عصب شنوایی را به صورت الکتریکی تحریک و فرکانس های صدا را برای فرد ناشنوا قابل درک می کند.

این مقام مسئول ادامه داد: پس از انجام عمل جراحی، فرد نیاز به حضور در کلینیک گفتار درمانی و تربیت شنیداری جهت درک آواها و صداها خواهد داشت که اگر این عمل تا پیش از سه سالگی صورت پذیرد، امکان شکل گیری گفتار و درک صداها بسیار تقویت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۱ نفر  در نوبت دریافت پروتز شنوایی هستند، تصریح کرد: با توجه به هزینه بالای این پروتز، افراد کاندید عمل کاشت، به هیئت امنای ارزی معرفی و با توجه به نوع بیمه مبلغی توسط بیمار و بقیه هزینه توسط این هیئت امنا پرداخت و پروتز تامین و ارسال می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1712793
ارسال نظر
نظرات