شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712837

هشدار درباره سفر پاپ به عراق در بحبوحه کرونا

هشدار درباره سفر پاپ به عراق در بحبوحه کرونا
کارشناسان بهداشتی با سفر پاپ فرانسیس به عراق به‌دلیل نگرانی‌های مربوط به شیوع ویروس کرونا مخالفت کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کنگره، در حالی که پاپ فرانسیس قصد دارد طی روزهای ۵ تا ۸ مارس به عراق سفر کند، کارشناسان بهداشتی نسبت به این سفر در بحبوحه شیوع ویروس کرونا هشدار داده‌اند، زیرا سفر پاپ احتمالاً موجب تجمع گسترده مردم خواهد شد و خطر شیوع ویروس کرونا به‌شدت افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، سفر آتی پاپ ۸۴ساله به عراق موجب نگرانی‌هایی گسترده بین کارشناسان بهداشت و درمان شده است، کسانی که هشدار می‌دهند سیستم شکننده بهداشت و درمان عراق احتمالاً قادر به مدیریت کردن شیوع گسترده ویروس کرونا نخواهد بود.
 
پاپ فرانسیس و همین طور ۲۰ نفری که وی را در این سفر همراهی می‌کنند و ده‌ها خبرنگاری که در هواپیمای او هستند، همگی واکسن زده‌اند ولی کارشناسان نگران ایمنی و سلامتی مردم عراق هستند که هنوز واکسن نزده‌اند و احتمالاً برای دیدار با پاپ فرانسیس تجمع خواهند کرد.
 
۲ مقام دولت عراق نیز در این باره گفته‌اند که سازمان‌دهندگان سفر پاپ قصد دارند اطمینان دهند همه مردم از ماسک استفاده خواهند کرد و فاصله اجتماعی نیز رعایت خواهد شد و هرگونه دیدار با پاپ با جمعیت محدودی برگزار می‌شود.
 
این در حالی است که سفیر واتیکان در عراق که قرار بود پاپ را در این سفر همراهی کند به ویروس کرونا مبتلا شده است و اکنون در قرنطینه به‌سر می‌برد.
 
آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان می­‌دهد تاکنون حدود ۷۰۰ هزار مورد ویروس کرونا در عراق تأیید شده است و بیش از ۱۳۴۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1712837
ارسال نظر
نظرات