شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:22 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712847
مدیرکل کمیته امداد استان اعلام کرد؛

برگزاری جشن نیکوکاری در بیش از ۲۴۰۰ پایگاه قزوین/ ۷۰۰دانش‌آموز مددجو فاقد تجهیزات آموزش مجازی هستند

برگزاری جشن نیکوکاری در بیش از ۲۴۰۰ پایگاه قزوین/ ۷۰۰دانش‌آموز مددجو فاقد تجهیزات آموزش مجازی هستند
مهرعلی حق گویان گفت: جشن نیکوکاری در هفته‌ احسان و نیکوکاری با شعار "عیدی برای همه" در ۲هزار و ۴۷۰ پایگاه ثابت و سیار در سطح استان قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ مهرعلی حق گویان در نشست خبری که ظهر امروز(دوشنبه) در سالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: جشن نیکوکاری به منظور کمک به نیازمندان به ویژه در زمینه دانش‌آموزی و تامین ملزومات آموزشی برگزار می‌شود.

وی افزود: قریب ۷۰۰دانش‌آموز تحت پوشش کمیته امداد استان قزوین فاقد تجهیزات آموزشی گوشی هوشمند و تبلت هستند و امیدواریم بتوانیم دغدغه این خانواده‌ها را برطرف کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: جشن نیکوکاری در هفته‌ احسان و نیکوکاری با شعار "عیدی برای همه" برگزار می‌شود و برای همین منظور ۲هزار و ۴۷۰ پایگاه ثابت و سیار در مراکز نیکوکاری، دانشگاه‌ها، مساجد، بسیج، ادارات، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، شرکت‌ها و کارخانجات و مصلای نماز جمعه در شهرهایی که امکان برگزاری است، آماده دریافت کمک‌های خیرین در سطح استان است.

وی عنوان کرد: برای دریافت کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری روش‌های مختلفی پیش‌بینی شده همچنین کمک‌های نقدی و غیرنقدی از طریق ۱۷ اداره‌ای که در کل استان قزوین است؛ دریافت می‌شود.
 
وجود ۲۹هزار حامی ایتام و محسنین در قزوین

حق گویان بیان کرد: وبسایت به آدرس www.۳۳۸۰۸.ir و واریز به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۶۰۲۰۱ و کدمهربانی #۰۲۸*۸۸۷۷* و تلفن نیکوکار ۳۳۸۰۸ ۰۲۸در نظر گرفته شده و کمک‌های جمع آوری شده در کوتاه‌ترین زمان به خانواده‌های نیازمند تقدیم شود.

وی ابراز کرد: هم اکنون قریب به ۴هزار و ۸۹۷نفر در قالب طرح اکرام ایتام و محسنین تحت پوشش کمیته امداد استان قزوین هستند که ۲۹هزار حامی از آنها حمایت می‌کنند.

این مقام مسئول ابراز کرد: یک طرح ملی تحت عنوان از میلاد تا شهادت امام علی(ع) برای جذب کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیرین و افزایش حامیان ایتام و محسنین در حال برگزاریست و سیاست اصلی و راهبردی کمیته امداد، توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است که در سطوح فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: سهمیه استان قزوین در بحث ایجاد اشتغال در سال جاری ۴هزار و ۸۸۶ فرصت شغلی بود که تا کنون در استان قریب به ۷هزار و ۲۰۰نفر ایجاد اشتغال انجام شده به طوریکه قزوین، استانی پیش رو در ایجاد اشتغال در کشور بوده و رتبه اول اشتغال کشوری را در بین ۳۱ استان کسب کرده است.

حق گویان یادآور شد: استان قزوین در سطح کشور در زمینه کاریابی رتبه اول را به خود اختصاص داده است و قریب ۹۷۰نفر به بنگاه‌های نیارمند نیروی کار توانمند معرفی و مشغول کار شدند؛ ضمن اینکه کمیته امداد خدماتی را به مراکز کار و بنگاه‌ها در جهت رونق و توسعه کار آنها پرداخت می‌کند.

 
پیش‌بینی جمع آوری ۹میلیارد تومان در جشن نیکوکاری امسال

وی در ادامه گفت: مسکن نیاز اصلی مردم جامعه است که در این راستا در سال جاری بیش از هزار و ۸۵۰ مسکن در حوزه تعمیرات، بازسازی، احداث و خرید کمک شده استو هم اکنون هزار و ۸۰۰مستاجر و فاقد مسکن تحت پوشش کمیته امداد استان هستند که از این تعداد ۷۲۵نفر به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی شده و برای ۲۵۰نفر پرونده سازی برای اعطای وام و تسهیلات انجام شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: در جشن نیکوکاری امسال پیش‌بینی می‌شود بالغ بر ۹میلیارد تومان جمع آوری شود که در سال گذشته ۶میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده بود.

وی عنوان کرد: میزان زکات جمع آوری شده در سال جاری قریب ۲۶میلیارد تومان است که بیش از ۷۳درصد آن برای محرومان و ۲۷درصد برای کارهای عمرانی در سطح روستاها و مناطق مورد نیاز هزینه شده؛ این در حالی است که میزان زکات جمع آوری شده در سال گذشته ۱۹میلیارد تومان بوده است.

حق گویان در پایان گفت: قریب ۵۰۰خانوار زندانی شامل بیش از ۱۳۰۰نفر تحت پوشش کمیته امداد قزوین هستند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1712847
ارسال نظر
نظرات