شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712872
جدیدترین اثر محمد میرکیانی؛

۱۱۱ قصه شیرین برای کودکان در یک کتاب

۱۱۱ قصه شیرین برای کودکان در یک کتاب
جدیدترین اثر محمد میرکیانی با عنوان «شب‌های شیرین» در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد میرکیانی نویسنده کودک و نوجوان درباره کتاب جدیدش گفت: کتاب جدیدم با عنوان «شب‌های شیرین» از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در ۴۴۴ صفحه با تصاویر ساده و زیبای سیمین شهروان و طراحی جلد محمد حسین صلواتیان منتشر شد. از آنجا که قصه‌گویی از هنر‌های دیرپای سنتی و فرهنگی ماست، ارزش تربیتی و آموزشی فراوان و گسترده‌ای دارد و از علاقه مندی‌های همیشگی خردسالان و کودکان شنیدن قصه به ویژه پیش از خواب است. کتاب «شب های شیرین» هم با این ویژگی تألیف شد.

وی افزود: مربیان، پدران و مادران و آموزگاران دوره پیش دبستانی با بهره‌گیری از کتاب «شب‌های شیرین» می‌توانند برای مخاطبانشان قصه‌گویی کنند. در حقیقت این کتاب نخستین اثری است که با داشتن ۱۱۱ قصه ویژه این هنر دیرپا به علاقه‌مندان قصه‌گویی آموزش می‌دهد. زبان قصه‌ها هم با رعایت تمام نکته‌های آموزشی و تربیتی شبی خوش را برای خردسالان به ارمغان می‌آورد.

این نویسنده کودک و نوجوان ادامه داد: کتاب «شب‌های شیرین» برای بهره مندی تمام پژوهشگرانی که در زمینه قصه گویی تحقیق می‌کنند، مناسب است. من کتاب را برپایه تجربه‌های گذشته در صدا و سیما، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آموزش و پرورش به رشته تحریر درآورده‎‌ام.

میرکیانی بیان کرد: قصه‌گویی یکی از عناصر ارزشمند پایداری فرهنگی در برابر فرهنگ بیگانه و از ابزار‌های مهم، کم‌هزینه و موثر انتقال فرهنگی بین نسل‌ها و تحکیم و گسترش عنصر محبت و عاطفه در خانواده و فرزندان است.

انتهای پیام/ 

منبع:باشگاه خبرنگاران

https://www.dana.ir/1712872
ارسال نظر
نظرات