شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:36 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712892
رویترز خبر داد:

تلاش‌های ضد ایرانی اروپا در شورای حکام علیرغم هشدار تهران و مسکو

تلاش‌های ضد ایرانی اروپا در شورای حکام علیرغم هشدار تهران و مسکو
خبرگزاری رویترز اعلام کرد: علیرغم هشدارهای ایران و روسیه، تروئیکای اروپایی به دنبال حمایت از تلاش ضد ایرانی آمریکا در شورای حکام برای تصویب قطعنامه علیه ایران هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ «رویترز» اعلام کرد علیرغم هشدارهای ایران و روسیه، تروئیکای اروپایی به دنبال حمایت از تلاش ضد ایرانی آمریکا در شورای حکام برای تصویب قطعنامه علیه ایران هستند.

خبرگزاری رویترز نوشت: انگلیس، فرانسه و آلمان در حال تلاش برای پیش بردن طرح آمریکا برای ارائه قطعنامه از سوی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در انتقاد از ایران به دلیل کاهش همکاری‌ها هستند. 

طبق این گزارش، سه کشور اروپایی عضو برجام در نشست امروز شورای حکام پیش‌نویس یک قطعنامه را در میان اعضا پخش کرده‌اند، که در آن نگرانی شدید نسبت به آنچه کاهش شفافیت از سوی ایران خوانده شده، ابراز و همچنین از ایران خواسته شده اقدامات خود را به عقب برگرداند. 

رویترز مدعی است در این پیش‌نویس که برای اعضای شورای حکام فرستاده شده و به دست این خبرگزاری رسیده، همچنین درباره «عدم پیشرفت» در دریافت توضیحات از سوی ایران در ارتباط با ادعای یافتن ذرات اورانیوم در سه سایت ابراز نگرانی شده است.

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) بعد از جلسه شورای حکام درباره احتمال صدور قطعنامه‌ای از سوی شورای حکام علیه ایران نیز گفت: «به‌نظرم، صدور قطعنامه در حوزه اختیارات کشورهای عضو [شورای حکام] است اما اعضا تمایل دارند که مکالمه‌های سازنده‌ای داشته باشند و اقدامات آژانس را حفظ کنند. این برای من مهم است».

به گزارش رویترز، روسیه نیز در اعلامیه‌ای که به دست این خبرگزاری رسیده هشدار داده تصویب قطعنامه می‌تواند به تلاش‌ها برای احیای برجام آسیب بزند.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1712892
ارسال نظر
نظرات