شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712894
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته‌امداد استان قزوین:

طرح مبتکر قزوینی برگزیده رویداد ملی "صنایع روستادوست" شد/ تحقق یک سوم اشتغال قزوین توسط کمیته امداد

طرح مبتکر قزوینی برگزیده رویداد ملی "صنایع روستادوست" شد/ تحقق یک سوم اشتغال قزوین توسط کمیته امداد
سیدمرتضی دهقانی گفت: آنچه از سوی استانداری قزوین برای سال جاری برنامه‌ریزی شده ایجاد قریب به ۱۸هزار فرصت شغلی است که کمیته امداد یک سوم از اشتغال استان را متعهد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ سیدمرتضی دهقانی در نشست خبری که ظهر امروز(دوشنبه) در سالن جلسات کمیته امداد قزوین برگزار شد؛ اظهار کرد: در استان قزوین ۸۴دستگاه متولی فرهنگسازی، آموزش و ایجاد اشتغال برای مردم استان هستند.

وی افزود: آنچه از سوی استانداری قزوین برای سال جاری برنامه‌ریزی شده ایجاد قریب به ۱۸هزار فرصت شغلی در استان است که کمیته امداد یک سوم از اشتغال استان را متعهد شده و تاکنون بیش از ۷هزار و ۲۰۰فرصت شغلی برای جامعه هدف اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: سال گذشته نیز یک سوم اشتغال کشور را کمیته امداد ایجاد کرد که به تایید مقام معظم رهبری نیز رسیده است.

وی عنوان کرد: امسال نیز برنامه کمیته امداد به عنوان بال عاطفی نظام، تقویت مباحث اشتغال خواهد کرد؛ زیرا توانمندسازی خانواده‌های کم‌درآمد جامعه، مهمترین محور کاری کمیته امداد است.


بخش عمده‌ای از جامعه هدف کمیته امداد، ساکن روستاها هستند

دهقانی محمدآبادی  بیان کرد: هم اکنون نمایشگاهی با عنوان رویداد ملی "صنایع روستادوست" در سطح ملی در تهران دایر شده است و تقریبا سه هزار طرح از روستاییان و فارغ التحصیلان، مخترعین و مبتکرین به دبیرخانه صنایع روستادوست ارسال شد و از این سه هزار طرح ارائه شده ۱۰۰ طرح در سطح کشور برگزیده شد که یک طرح برگزیده از استان قزوین بود.

وی یادآور شد: طرح برگزیده کشوری از استان قزوین مربوط به ساخت دستگاه اتوماتیک پوست کن پسته، گردو و بادام است که توسط نیاز‌پور از مخترعین و مبتکرین استان طراحی و ساخته شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان قزوین بیان کرد: نمایشگاه "صنایع روستادوست" روز گذشته توسط معاون امور روستایی ریاست جمهوری افتتاح شد و از روز یکشنبه تا پنجشنبه هفته جاری از ساعت ۹صبح تا  ۱۷بعدازظهر در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی در پایان بیان کرد: بخش عمده‌ای از جامعه هدف کمیته امداد ساکن در روستاها هستند و بنا داریم به افرادی که تمایل دارند تسهیلات اشتغال برای خرید این دستگاه پرداخت کنیم و در الموت شرقی و غربی و طارم سفلی این دستگاه مستقر شود تا هم هزینه کمتری به روستاییان تحمیل شود و هم اینکه شغلی برای خانواده‌های تحت حمایت ایجاد شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1712894
ارسال نظر
نظرات