شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:06 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712902
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:

هیچ مدرسه‌ای به‌ جز مدارس خاص حق دریافت هزینه از اولیا را ندارد/ تکالیف سنگین برای عید ممنوع

هیچ مدرسه‌ای به‌ جز مدارس خاص حق دریافت هزینه از اولیا را ندارد/ تکالیف سنگین برای عید ممنوع
حسنعلی اصغری گفت: هیچ دانش‌آموزی به جز دانش‌آموزان مدارس خاص مجبور نیستند که پولی را به مدرسه پرداخت کنند و این موضوع کاملا خودیاری و اختیاری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ از اسفند ماه سال گذشته تاکنون کلاس‌های دانش‌آموزان سراسر کشور به صورت مجازی برگزار می‌شود؛ ابتدا گمان بر این بود که ممکن است فقط چند ماهی این روند ادامه داشته باشد.

اکنون می‌بینیم نه تنها چند ماه این روند ادامه نداشت بلکه یک سال است تمامی مدرسه‌ها تعطیل شده‌اند و دانش‌آموزان به آموزش مجازی می‌پردازند.

برخی از اولیاء دانش‌آموزان بیان می‌کنند که حتی با غیرحضوری بودن مدارس، باز هم به دلیل تعمیراتی که در مدرسه‌ها انجام شده از آن‌ها هزینه ۱۳۰هزار تومانی درخواست می‌شود.

دریافت هزینه اجباری کمک به مدرسه در برخی مدارس استان قزوین

این اولیاء می‌گویند اکنون یک سال است که مدارس تعطیل شده و به دلیل شرایط موجود و بحران کرونا در وضع معیشتی سختی زندگی می‌کنیم چرا باید برای تعمیرات مدرسه هزینه پرداخت کنیم؟

حسنعلی اصغری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ درباره این موضوع اظهار کرد: هیچ مدرسه‌ای به جز مدارس خاص از جمله شاهد، هیئت امنایی و تیزهوشان مجاز به گرفتن پول از اولیاء نیست مگر اینکه انجمن اولیاء مدرسه با برنامه‌ریزی‌های لازم تصمیم بگیرند که برای تعمیرات یا موارد دیگر در مدسه هزینه دریافت کنند.

وی افزود: هیچ دانش‌آموزی به جز دانش‌آموزان مدارس خاص مجبور نیستند که پولی را به مدرسه پرداخت کنند و این موضوع کاملا خودیاری و اختیاری است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: ما فارغ از مردم نیستیم و شرایط معیشتی اولیاء را درک می‌کنیم و به مدیران تاکید خواهیم کرد که حتی اگر مصوبه‌ای برای مدارس خاص در نظر گرفته شده است، برای بخشی از جامعه آماری که نیازمند هستند و توان پرداخت هزینه ندارند از آن‌ها پولی دریافت نشود.

معلمان طبق تعامل با دانش‌آموزان تکلیف تعیین کنند
 
اصغری درباره تکالیف دانش آموزان در نوروز ۱۴۰۰ بیان کرد: به دلیل اینکه امسال کلاس‌های درس پیوسته مجازی برگزار شده لذا همانند سال‌های قبل پیک در نظر گرفته نشده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: با تعاملی که بین دانش‌آموزان و معلمان ایجاد شده هر معلم برای تکالیف دانش‌آموزان می‌تواند برنامه‌ریزی کند.

وی در پایان گفت: البته به معلمان توصیه می‌کنیم به دلیل اینکه سال تحصیلی ۹۹ برای دانش‌آموزان از ۱۵ شهریور آغاز شد و فشار بسیاری بر روی آن‌ها بود به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که از این ایام برای استراحت دانش‌آموزان استفاده شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1712902
ارسال نظر
نظرات