شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 17:51 منتشر شده در مورخ: 1399/12/11 شناسه خبر: 1712945
مربیان پیکان و صنعت نفت چه گفتند؟

تارتار: دنیا به VAR رسید، ما سیستم رادیویی هم نداریم/ پیروانی: پیکان از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کرد

تارتار: دنیا به VAR رسید، ما سیستم رادیویی هم نداریم/ پیروانی: پیکان از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کرد
مربیان دو تیم پیکان و صنعت نفت پس از دیدارشان به اظهارنظر پرداختند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی تارتار، سرمربی پیکان در نشست خبری پس از بازی با صنعت نفت آبادان اظهار کرد: یکی از بهترین بازی‌های ما رقم خورد. در نیمه اول عالی کار کردیم و به گل رسیدیم. در نیمه دوم سعی کردیم تیم صنعت نفت را که یکی از بهترین تیم‌های لیگ است را کنترل کنیم که این کار را کردیم و به گل رسیدیم. در رابطه با بحث داوری باید عرض کنم که داوران، جوان و خوب و با کیفیت بودند اما متاسفانه سیستم رادیویی نداشتند که بسیار عجیب بود. در تمام دنیا به سیستم VAR رسیدند ولی در کشور ما بعضی از داوران سیستم رادیویی هم ندارند.

او افزود: من به آقای عزیزی خادم به خاطر انتخاب شدنشان تبریک می‌گویم. امیدوارم وضعیت فدراسیون را از نظر مالی بهتر کند و حقوق داوران هم افزایش پیدا کند. این انصاف نیست که بازیکن و مربی قرارداد آنچنانی ببندند ولی دستمزد داوران پایین باشد. داور در این بازی خطا می‌گرفت ولی بعد از ۳۰ ثانیه متوجه می‌شد که آفساید است. اگر داوران نمی‌توانند با هم صحبت کنند چرا داور اضافه می‌گذاریم؟ من از رییس فدراسیون انتظار دارم که به این جور مسائل رسیدگی کند و فدراسیون وضعیت بهتری از نظر مالی داشته باشد. من باید از مسئولان ورزشگاه هم تشکر کنم که یک زمین خوب اینجا داشتیم.

پیروانی: از بازی قبلی تا امروز 16 روز می‌گذرد

امیرحسین پیروانی مربی تیم فوتبال صنعت آبادان پس از شکست 2 بر صفر تیمش مقابل پیکان اظهار داشت: به هر دو تیم بابت تلاشی که در این بازی داشتند، خدا قوت می‌گویم. به تیم پیکان نیز بابت کسب این سه امتیاز تبریک می‌گویم. هر دو تیم موقعیت‌هایی ایجاد کردند. پیکان از موقعیت‌هایش بهتر استفاده کرد و سه امتیاز را به دست آورد.

وی ادامه داد: ما در نیمه اول و به ویژه پس از گلی که روی یک پرتاب اوت دریافت کردیم، موقعیت‌های خوبی به دست آوردیم. به نظرم بازیکنان‌مان باید کمی هوشیارتر بوده و از موقعیت‌های خود استفاده می‌کردند.

مربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان خاطر نشان کرد: فکر می‌کنم اصلی‌ترین علت شکست تیم ما این است که از بازی قبلی تا امروز 16 روز می‌گذرد. تیم پیکان به‌عنوان حریف امروز ما، دو بازی تدارکاتی خیلی خوب داشت و در شرایط مسابقه قرار گرفته بود، ولی شرایط کرونایی این فرصت را به ما نداد که با انجام بازی‌های تدارکاتی خودمان را در شرایط مسابقه قرار بدهیم. احساس می‌کنم بازیکنانم‌مان شرایط مسابقه را نداشتند.

پیروانی گفت: به هر حال لیگ ادامه دارد. ما باید فیلم این بازی را ببینیم و مرور کنیم. قطعاً در جاهایی باید بازنگری شود تا در ادامه لیگ بتوانیم صلابت گذشته را داشته باشیم و ادامه بدهیم. فوتبال است و از این اتفاقات می‌افتد. من به عنوان نفری هستم که باید درس بگیرم و سایر اعضای کادر فنی، سرمربی و بازیکنان نیز باید اینگونه باشند. در واقع از این شکست، باید تجربه را کسب کنیم. همیشه گفته می‌شود که تجربه یک معلم بی‌رحم است و اول مزدش را می‌گیرد و سپس درسش را می‌دهد. امروز تجربه سه امتیاز را از ما گرفت، اما درس بزرگی به ما داد و به ویژه روی گل دوم که پرتعداد حمله می‌کردیم و شرایط خوبی داشتیم، باید حرفه‌ای تر عمل می‌کردیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: به هر حال فوتبال است و حالا باید آماده دیدار 5 روز آینده با پرسپولیس شویم. لیگ هنوز ادامه دارد و چیزی را از دست نداده‌ایم. امیدوارم با تمرینات بهتر و رفع اشکالات و تلاش بیشتر به جدول بازگردیم.

محمدی: قواعد بازی در خارج زمین با داخل زمین فرق دارد

اکبر محمدی، مدیرعامل باشگاه پیکان پس از پیروزی 2 بر صفر این تیم مقابل صنعت نفت آبادان گفت: این پیروزی را به کادرفنی، بازیکنان‌مان، هیئت مدیره همراه و مدیریت ارشد تبریک می‌گویم که این فصل ما را حمایت کردند. این شروع برای نیم فصل دوم خوب بود، اما همه چیز نیست. با این شروع برای ادامه فصل امیدوار می‌شویم و خوشحالیم که در نیم فصل یکی دو بازیکنی که می‌توانستیم به تیم اضافه کنیم را جذب کردیم و امروز یکی از آنها بازی کرد.

وی ادامه داد: در بازی امروز 10 نفر از بازیکنان آکادمی‌مان در زمین حضور داشتند و این دستاورد بزرگی است. باید از مهدی تارتار بابت استفاده از این بازیکنان تشکر کنم. اصولاً هدف نهایی پیکان تولید بازیکن و ارتقای برندش است. امیدوارم این نتایج در مسابقات بعدی ادامه پیدا کند. به پورموسوی و پیروانی که از دوستان خودم هستند تبریک می‌گویم که تیم‌ خوبی ساخته‌اند. امیدوارم روند ما ادامه داشته باشد و بتوانیم فصل را بدون اینکه فشاری روی ما باشد تمام کنیم.

مدیرعامل باشگاه پیکان درباره انتخابات فدراسیون فوتبال که خودش هم در آن نامزد بود، گفت: به دوست خوبم، شهاب‌الدین عزیزی‌ خادم تبریک می‌گویم. رئیس جدید فدراسیون فوتبال کار سختی پیش‌رو دارد و باید به انتخاب مجمع احترام بگذاریم. می‌دانم که با برنامه وارد شده، می‌داند فضای فوتبال چگونه بوده و چهار سال در هیئت رئیسه بوده و در باشگاه‌ها عضویت داشته است. عزیزی خادم می‌تواند با استفاده از ظرفیت داخل و خارج فدراسیون به فوتبال کمک و فدراسیون را از این وضع خارج کند. همه باید کمک کنیم و الان وقت انتقاد نیست. پیش از انتخابات می‌شد که انتقاد کرد، اما یک بار باید همه پشت رئیس فدراسیون و تیم او باشیم تا بتواند به فوتبال کمک کند.

محمدی خاطرنشان کرد: به همه آنهایی که وارد هیئت رئیسه شدند تبریک می‌گویم و کار آنها هم سخت است. آنها هم شایستگی این را داشتند که وارد فدراسیون فوتبال شوند و باید به رأی مجمع احترام گذاشت و تبریک گفت.

وی در پاسخ به این سؤال که پس از تغییر اساسنامه این انتظار وجود داشت که فوتبالی‌ها وارد بدنه مدیریتی فوتبال شوند اما بازهم مجمع به هیچ کدام از فوتبالی‌ها رأی نداد، گفت: این دفعه رویکرد خوبی بود و همین که این همه از اهالی فوتبال آمدند اتفاق خوبی بود که تنور انتخابات هم داغ شد و یک آشتی هم صورت گرفت. می‌توانست این اتفاق تکمیل شود، اما باید به رأی مجمع احترام گذاشت. این پروسه‌ای است که شاید اکنون نتیجه نداد، اما در دوره‌های بعدی فوتبالی‌ها می‌توانند وارد شوند. آنها هم باید با فضای انتخاباتی سازگار شوند و بدانند اگر وارد بازی شدند، قواعد بازی خارج زمین با قواعد داخل زمین فرق دارد. این اتفاق هم کم کم رقم می‌خورد.

مدیرعامل باشگاه پیکان درباره پرونده سعید واسعی اظهار داشت: هنوز هم می‌گویم سعید واسعی می‌توانست تصمیم بهتری بگیرد، اما خودش خیلی منفعل و ساکت نشسته است. قرار است او پاسخ بدهد و ما هنوز فکر می‌کنیم او بازیکن باشگاه پیکان است و می‌تواند برگردد و به ما کمک کند. من فقط واسعی را در رسانه‌ها می‌بینم و باید کمی به جای صحبت کردن، عمل کند.

پورموسوی: باید به بقا فکر کنیم

سیروس پورموسوی پس از شکست 2 بر صفر مقابل پیکان در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: به تیم داوری که قضاوت خیلی خوبی داشتند و همچنین تیم پیکان که مستحق این برد بود تبریک می‌گویم. متأسفانه تیم ما در هفته‌های پایانی نیم فصل اول دچار مشکلاتی در مورد بازیکنان شد و تا الان نتوانستیم جایگزینی را پیدا کنیم.

وی ادامه داد: طبیعتا با توجه به این که 16 روز لیگ تعطیل بود، نتوانستیم بازی دوستانه هم برگزار کنیم و متأسفانه تیم‌مان از روند خود خارج شده است. تلاش می‌کنیم در هفته‌های بعد نقاط ضعف خود را که در این بازی مشهود بود برطرف کنیم.

پورموسوی در مورد مشکلات مالی نفت عنوان کرد: دو عامل می‌توانست به ما کمک کند. با شارژ مالی و دادن پاداش می‌توانستیم انگیزه را در بازیکنان به وجود بیاوریم تا در مسابقات بهتر ظاهر شوند. دوم می‌توانستیم با اضافه کردن بازیکن به مجموعه شرایط بهتری را پیدا کنیم اما متأسفانه نه پول داشتیم و نه بازیکنی جذب شد.

سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان در مورد ادامه لیگ گفت: ما در نیم فصل اول با توجه به هدف‌گذاری که کرده بودیم 3 امتیاز کم آوردیم. از این به بعد هم طبق صحبتی که با باشگاه داشتیم به بحثی که در مورد جوان‌گرایی داشتیم عمل کردیم. با توجه به بازیکنان جوانی که در اختیار داریم آینده خوبی در انتظارمان است. اگر بخواهیم روند هفته‌های اول را ادامه دهیم، باید یار جدید بگیریم و به تعهدات مالی عمل کنیم. اگر این طور نباشد در این فصل فقط به بقا در لیگ فکر می‌کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1712945
ارسال نظر
نظرات