شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:26 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713020
مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان خبر داد؛

شناسایی ۱۴هزار قطعه برای ساماندهی حاشیه شهر چابهار/ ۷۷۰۰ خانواده برای بهسازی منازل همکاری کردند

شناسایی ۱۴هزار قطعه برای ساماندهی حاشیه شهر چابهار/ ۷۷۰۰ خانواده برای بهسازی منازل همکاری کردند
خلیل منبتی گفت: چابهار ۱۴ سکونتگاه غیررسمی دارد که ۶ مورد در محدوده این شهر از سال ۹۸ به بنیاد مسکن واگذار شد و و از طریق عکس هوایی ۱۴ هزار قطعه را شناسایی کردیم و هفت هزار و هفتصد خانواده هم در این زمینه همکاری کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ خلیل منبتی، مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: ساماندهی حاشیه شهر زاهدان و چابهار طی تفاهم نامه ای بین وزیر راه  و شهرسازی، استاندار و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منعقد شد که در استان توسط بنیاد مسکن انجام می شود.

وی بیان کرد: حاشیه شهر چابهار یکی از مکان هایی است که ۲۸۳ هزار نفر جمعیت دارد و مناظر نازیبایی در اطراف این شهر ایجاد کرده است که باید ساماندهی شود.

منبتی بیان کرد: چابهار ۱۴ سکونتگاه غیررسمی دارد که ۶ مورد در محدوده این شهر از سال ۹۸ به بنیاد مسکن واگذار شد و و از طریق عکس هوایی ۱۴ هزار قطعه را شناسایی کردیم و هفت هزار و هفتصد خانواده هم در این زمینه همکاری کردند.

این مقام مسئول اظهار کرد: یک میلیون و پانصد هزار مترمربع معابر چابهار تسطیح و آماده سازی شده است و چندین تن زباله از آن جا تخلیه، ۱۰۰ هزار مترمربع زیرسازی و ۳ هزار و ۱۵۰ مترطول جوی و جدول انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان گفت: همچنین خاک برداری ۱۰ هزار مترمکعب و خاکریزی پنج هزار مترمکعب و حمل نخاله ۵۰۰ مترمکعب از این مناطق تاکنون صورت گرفته و ادامه کار با تامین اعتبار سرعت بیشتری خواهد گرفت.

این مقام مسئول عنوان کرد: از طریق پیگیری هایی در تهران مقرر شد مصالح با قیمت پایین تر به مردم داده شود، اما با این وجود از اوایل سال ۹۹ و گرانی های زیاد کار ما لطمه خورد و مردم که می خواستند خانه های خود را بسازند برای اتمام ساختمان بودجه کم آوردند.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1713020
ارسال نظر
نظرات