شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 09:33 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713027
به دنبال اعلام حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰ مطرح شد؛

مخالفت مجلس با افزایش قیمت ارز برای دارو و کالاهای اساسی/ دولت باید دست چپاولگران و رانت خواران را کوتاه کند

مخالفت مجلس با افزایش قیمت ارز برای دارو و کالاهای اساسی/ دولت باید دست چپاولگران و رانت خواران را کوتاه کند
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه دولت هزینه کم کاری خود را بر دوش مردم نیاندازد، گفت: دولت باید دست چپاول گران و رانت خواران را از سیستم درونی خود کوتاه کند، نه اینکه ما قیمت ها را به دلیل اینکه رانت خواران از این موضوع استفاده می کنند تغییر دهیم و زمینه ساز شدیدتر شدن تنگناهای اقتصادی مردم شویم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، آن گونه که به تازگی مطرح شده دولت در اقدامی تامل برانگیز نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را از لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ حذف کرده است، موضوعی که در صورت تایید مجلس و مصوب شدنش به گفته کارشناسان حوزه اقتصادی تاثیر نامطلوبی بر حوزه دارویی کشور و حتی کالاهای اساسی و در نهایت افزایش ناگهانی نرخ تورم می گذارد.

از این مسئله به دلیل ایجاد و تحمیل تبعات اجتماعی و امنیتی نباید غافل ماند.

انتظار می رود در این باره نمایندگان مردم در خانه ملت در این روزگار کرونایی به فکر معیشت مردم باشند و مجددانه مخالفت خود با این طرح را به طور صریح و شفاف اعلام کنند.

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰، کشور را دچار بحران می کند

ناگفته نماند که طبق آمار رسمی اعلام شده بیش از هفت میلیون ایرانی تحت هیچ گونه بیمه ای قرار ندارند و حذف نرخ ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی می تواند چالش های جبران ناپذیری بر زندگی آنان تحمیل کند و این مسئله برای کشور می تواند بحران آفرین باشد.

مخالفت شدید مفتح با افزایش قیمت ارز برای دارو و کالاهای اساسی

در این باره محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره این تغییر نرخ ارز در بودجه ۱۴۰۰ به خبرنگار عصر همدان، گفت: افزایش نرخ ارز رابطه مستقیم با تورم و سطح عمومی قیمت ها دارد و این تغییر نرخ ارز بی شک بر زندگی مردم ضعیف تاثیر چشم گیر و کمر شکنی دارد.

وی با گلایه مندی و انتقاد شدید از عملکرد دولت نسبت به قیمت ارز در کشور که زمینه ساز بروز آسیب های اجتماعی نیز می شود، اظهار کرد: دولت موظف است ارز یارانه ای را کنترل کند، چرا که عدم توجه آنان به این مسئله سبب بالا رفتن قیمت دارو و کالاهای اساسی می شود.

دولت هزینه کم کاری خود را بر دوش مردم نیاندازد

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه دولت نباید هزینه کم کار کردن خود را بر دوش مردم بیاندازد، تصریح کرد: هزاران کارمند در دولت مشغول به کار هستند و از بیت المال حقوق می گیرند که قیمت ها را کنترل کنند‌ اما آن گونه که باید و شاید اقدام محسوسی دیده نمی شود و مردم همچنان در تنگناهای اقتصادی قرار گرفته اند.

وی عنوان کرد: دولت باید دست چپاول گران و رانت خواران را از سیستم درونی خود کوتاه کند، نه اینکه بیاییم و قیمت ها را به دلیل اینکه رانت خواران از این موضوع استفاده می کنند تغییر دهیم.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: نرخ ارز باید در یک برنامه جامع پنج ساله با در نظر گرفتن تمام شرایط تغییر یابد که اگر این گونه نباشد معیشت مردم را تحت تاثیر قرار می دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713027
ارسال نظر
نظرات