شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان ایلام
ساعت: 12:16 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713042
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام خبر داد؛

توزیع و کاشت یک میلیون اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در ایلام

توزیع و کاشت یک میلیون اصله نهال طی هفته منابع طبیعی در ایلام
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام از توزیع و کاشت یک میلیون اصله نهال در هفته منابع طبیعی در استان ایلام خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایلام بیدار ، "رضا احمدی"، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام؛ با اعلام این خبر در جمع اصحاب رسانه گفت: با توجه به فرا رسیدن زمان درختکاری و نزدیک شدن به هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، توزیع یک میلیون اصله نهال گونه‌های مختلف در استان آغاز شده است.

وی افزود: این نهال‌ها بین متقاضیان شامل عموم مردم (بصورت رایگان)، شرکت‌های خصوصی و نهادهای دولتی توزیع می‌شود.

احمدی اضافه کرد: توزیع نهال‌ها به منظور افزایش سرانه جنگل و فضای سبز استان و ترویج جنگل کاری و کاهش آلودگی هوا و حفاظت از آب و خاک انجام می‌شود.

احمدی با بیان اینکه این یک میلیون اصله نهال در نهالستان‌های گرمسیری و سردسیری استان ایلام تولید می‌شود، گفت: نهال‌های مناطق سردسیری شامل بلوط، بنه، زالزالک، اوکالیپتوس، بادام و تای و در مناطق گرمسیری شامل کنار، کهور، آکاسیا، از جمله مهمترین گونه‌های جنگلی استان ایلام هستند.

اجرای طرح ملی زراعت چوب در ایلام

مدیر کل منابع و آبخیزداری استان افزود: عموم مردم برای دریافت نهال رایگان از تاریخ ۱۵ تا ۲۱ اسفندماه باید به محل چغاسبز و یا ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: به صورت رایگان در اختیار گروه‌ها، انجمن‌های مردم نهاد، ادارات و اقشار مختلفی که قصد مشارکت در نهال کاری دارند، قرار می‌گیرد.

احمدی در ادامه به اجرای طرح ملی زراعت چوب اشاره کرد و گفت: استان ایلام یکی از مهمترین مناطق کشور برای زراعت چوب در کشور شناخته می‌شود.

وی افزود: این طرح امسال در سطح شش هزار هکتار از اراضی استان ایلام در قالب مشارکت مردم و مشارکت زارعین اجرایی می‌شود.

مدیرکل منابع استان تاکید کرد: بیش ۲.۵ میلیون اصله نهال بین متقاضیان زراعت چوب توزیع شده و انتظار داریم تا ۷.۵ میلیون اصله نهال در استان توزیع شود.

 

انتهای پیام/الف

https://www.dana.ir/1713042
ارسال نظر
نظرات