شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713055
مدیر آموزش‌وپرورش بهاباد:

جشن نیکوکاری در بهاباد به صورت مجازی برگزار می‌شود

جشن نیکوکاری در بهاباد به صورت مجازی برگزار می‌شود
مدیر آموزش‌وپرورش بهاباد، گفت: جشن نیکوکاری امسال نیز به دلیل شرایط کرونایی در جامعه از طریق شبکه شاد و به‌صورت مجازی و الکترونیک در این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حسن رزاقی بهابادی مدیر آموزش‌وپرورش بهاباد در جمع خبرنگاران، شبکه دانش‌آموزی شاد را ابزاری بسیار خوب در ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در بین خانواده‌ها دانست و افزود: آموزش‌وپرورش بهاباد آمادگی خود را در راستای تبلیغ و ترویج این فرهنگ زیبا اعلام می‌کند و امیدوار هستیم شاهد اقدامات بسیار خوبی از طرف مردم فهیم شهرستان همچون سال‌های گذشته باشیم.

وی به‌ضرورت ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری در جامعه اشاره کرد و گفت: فرهنگ‌سازی در این زمینه می‌تواند فقر و محرومیت را در جامعه ریشه‌کن و یا به حداقل برساند.

رزاقی بهابادی با بیان اینکه نیکوکاری یک کار مستمر است و جشن نیکوکاری نمادی برای دیده شدن این امر خیر است گفت: کمیته امداد با همکاری و همراهی آموزش‌وپرورش سعی کرده است تا در آستانه سال نو با استفاده از این ظرفیت در راستای برآورده کردن نیازهای دانش‌آموزان بی‌بضاعت گام بردارد.

وی ادامه داد: مجموعه آموزش‌وپرورش این شهرستان همواره در راستای دستگیری و کمک به دانش‌آموزان، علی‌الخصوص دانش‌آموزان بی‌بضاعت گام برداشته و علاوه بر همکاری همه‌جانبه با کمیته امداد با تعامل با خیرین و نیکوکاران در راستای برطرف نمودن بخش از هزینه‌های دانش‌آموزان علی‌الخصوص تأمین پوشاک گام برداشته.

رئیس کمیته امداد بهاباد در ادامه این نشست با بیان اینکه جشن نیکوکاری هرساله در آستانه عید نوروز و سال نو به‌منظور رفع مایحتاج خانواده‌های نیازمند و باهدف جمع‌آوری کمک برای خانواده‌های نیازمند برگزار می‌‌شود افزود: جشن نیکوکاری امسال ۱۴ اسفندماه همزمان با سالروز تأسیس کمیته امداد با شعار «عیدی برای همه» برگزار خواهد شد که در این جشن افراد خیر و نیکوکار از روش‌های غیرحضوری و الکترونیکی بهره‌گیری می‌شود.

حمید دهقان بهابادی خاطرنشان کرد: جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم اسفندماه جاری برگزار خواهد شد.

رئیس کمیته امداد بهاباد مشارکت قشر دانش‌آموز در کمک به هم نوعان نیازمند را یکی از جلوه‌های خوب و به‌یادماندنی مردمی شدن خدمات کمیته امداد عنوان کرد و گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، مردمی شدن خدمات کمیته امداد در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرارگرفته است.

وی با عنوان اینکه امسال هفته احسان و نیکوکاری در آستانه سال نو، از تاریخ 13 تا 15 اسفندماه با همکاری کمیته امداد، آموزش‌وپرورش، صداوسیما و بسیج برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این مدت به هر میزانی که از طریق مدارس، کمک جمع‌آوری شود این کمک‌ها با همکاری مدیران مدارس در بین دانش‌آموزان نیازمند همان مدارس توزیع می‌شود.

نشست هماهنگی برگزاری جشن نیکوکاری با حضور رئیس و مسئول امور دانش‌آموزی کمیته امداد امام خمینی (ره)، مدیر آموزش‌وپرورش، معاون پرورشی فرهنگی، معاون مالی و پشتیبانی و کارشناس روابط عمومی آموزش‌وپرورش شهرستان در محل دفتر مدیر آموزش‌وپرورش با محوریت برگزاری جشن نیکوکاری و مساعدت 350 دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد برگزار شد.

نواختن زنگ نیکوکاری به‌صورت مجازی در شبکه‌ی شاد، اطلاع‌رسانی از طریق نرم‌افزار شاد به مدیران و معلمان مدارس و همچنین والدین جهت کمک‌های نقدی و غیر نقدی، برگزاری جشن نیکوکاری به‌صورت نمادین و پخش به‌صورت زنده از شبکه شاد برگزاری مسابقه نقاشی با محوریت انفاق و نیکوکاری ازجمله مصوبات این نشست بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713055
ارسال نظر
نظرات