شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713109
رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان زنجان خبر داد؛

تنها پیست استاندارد دوچرخه‌سواری کشور در انتظار تامین اعتبار برای تکمیل

تنها پیست استاندارد دوچرخه‌سواری کشور در انتظار تامین اعتبار برای تکمیل
رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان زنجان گفت: پیست دوچرخه‌سواری زنجان که تنها پیست استاندارد کشور بوده و قابلیت برگزاری تمام مسابقات بین‌المللی، جهانی و المپیک را دارد نیازمند تامین اعتبار برای تکمیل است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فرهاد عصفوری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به نیمه‌کاره بودن پیست دوچرخه‌سواری زنجان اظهار داشت: این پروژه نزدیک به 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با مشکل بودجه مواجه شده است.

وی با بیان اینکه پیست دوچرخه‌سواری زنجان، جزء پروژه‌های مهم وزارت ورزش و جوانان است، خاطرنشان کرد: بودجه‌ای که هم‌اکنون به این پروژه اختصاص یافته، سالانه حدود 2 میلیارد تومان است که جوابگوی پیشرفت پروژه نیست.

عصفوری با بیان اینکه قرارداد اولیه اجرای پروژه 20 میلیارد تومان است، یادآور شد: اما اکنون 100 میلیارد تومان برای تکمیل پروژه مورد نیاز است.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان زنجان با بیان اینکه 2 میلیارد تومان به نوعی برای سرپا نگه داشتن پروژه بوده و جوابگوی تکمیل ان نیست، گفت: از طریق نمایندگان مجلس و وزارت ورزش و جوانان در تلاش و پیگیری برای تامین اعتبار مورد نیاز هستیم اما نیاز به فکر اساسی از سوی مدیران ارشد استان دارد و پیگیری از سوی مسئولان استانی باید مقداری جدی‌تر باشد.

وی اظهار داشت: اعتبار این پروژه با توجه به فهرست بهای سال 88 به مبلغ 20 میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود اما قرارداد آن در سال 91 منعقد شده است.

عصفوری خاطرنشان کرد: بعد از سال 91 قیمت مصالح ساختمانی افزایش یافت و با توجه به فهرست بهای امروز، قیمت‌ها حداقل 5 برابر شده است.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان زنجان گفت: پیش‌بینی شده بود که پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد اما متاسفانه تغییر دولت‌ها و سپس تعدد پروژه‌ها در کل کشور سبب شد که اعتبارات به سمت پروژه‌هایی که پیشرفت بالایی داشته و در حال تکمیل بودند، سوق داده شود و بودجه آنچنانی به پروژه‌های با پیشرفت پایین، تخصیص نیافت.

وی با بیان اینکه پیست دوچرخه‌سواری زنجان، جزء بزرگترین پروژه‌های ورزشی کشور است، اظهار داشت: پیست زنجان، تنها پیست استاندارد دوچرخه‌سواری کشور است.

عصفوری خاطرنشان کرد: 2 پیست سرپوشیده دوچرخه‌سواری در کشور وجود دارد که یکی در ساری و دیگری در زنجان است.

رئیس هیات دوچرخه‌سواری استان زنجان با بیان اینکه پیست دوچرخه‌سواری ساری، غیراستاندارد است، افزود: پیست زنجان، تنها پیست استاندارد کشور است که در صورت تامین اعتبار و تکمیل، قابل استفاده برای مسابقات بین‌المللی، جهانی و المپیک است.

وی با تاکید بر اینکه پیست دوچرخه‌سواری زنجان، استاندارد بوده و قابلیت برگزاری تمام مسابقات بین‌المللی را دارد، یادآور شد: به گفته پیمانکار پروژه در صورت تامین و تزریق اعتبار مورد نیاز، حداکثر ظرف یک و نیم سال، تکمیل و آماده بهره‌برداری می‌شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713109
ارسال نظر
نظرات