شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713114
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار:

بی‌توجهی مردم، شیوع کرونای انگلیسی را به فاجعه تبدیل می‌کند/ لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از سفر در بهار ۱۴۰۰

بی‌توجهی مردم، شیوع کرونای انگلیسی را به فاجعه تبدیل می‌کند/ لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از سفر در بهار ۱۴۰۰
مهدی میرادی گفت: خطر گسترده کرونا انگلیسی در صورت بی توجهی مردم نسبت به قبل و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و مسافرت های غیر ضروری پیش از هر زمان دیگری افزایش خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به احتمال شیوع نوع جهش یافته کرونا در چابهار، بیان کرد: یکی از نگرانی های فعلی، احتمال شیوع گسترده نوع جهش یافته کرونا با عنوان کرونا انگلیسی است که لزوم توجه بیشتر مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی را می طلبد.

وی ادامه داد: حضور در اماکن پرازدحام و مراکز خرید با تهویه نامناسب، عدم استفاده از ماسک و عدم فاصله فیزیکی عواملی هستند که خطر ابتلا به بیماری کرونا را تشدید می‌کنند.

متخصص بیماری های عفونی تصریح کرد: شهرستان چابهار همواره بعنوان مقصدی برای گردشگران داخلی و خارجی بوده است لکن با توجه به شرایط بیماری و درصد سرایت بسیار زیاد ویروس جهش یافته انگلیسی، توصیه می شود هموطنان سفرهای تفریحی به زمان مناسب دیگری موکول کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه قدرت سرایت این گونه ویروس بالا و در کودکان و نوجوانان شدت بیشتری دارد، لذا تقاضا داریم که خانواده‌ها به خاطر سلامتی خود و فرزندانشان از سفر تفریحی به چابهار خودداری کنند و شهروندان هم در صورت عدم ضرورت از منزل خارج نشوند.

میرادی اذعان کرد: اماکن حساس و مهم نظیر بازار ماهی فروشان، بلوک بازارها، دکه بازار و نوار ساحلی مثل پلاژ به دلیل ازدحام جمعیت بیشترین نقاط مورد تهدید است که باید رعایت پروتکل ها با همکاری خود مردم برای حفظ سلامتیشان رعایت و در دستور کار قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: به زودی فاز دوم تلقیح واکسن کووید۱۹ طبق دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت جهت کادر بهداشت و گروه های هدف انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713114
ارسال نظر
نظرات