شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:12 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713117
با پیگیری رسانه‌ای؛

گراز وحشی سرگردان به دامان طبیعت بازگشت

گراز وحشی سرگردان به دامان طبیعت بازگشت
در پی پیگیری رسانه ای گراز وحشی سرگردان در سرباز که از سوی برخی مورد اذیت و آزار قرار گرفته بود، زنده گیری شد و به دامان طبیعت بازگشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛  طی روزهای اخیر کلیپی مبنی بر آزار و اذیت یک گونه وحشی در سرباز در فضای مجازی در حال انتشار بود، با توجه به این مهم، خبرنگار ما موضوع را به اداره کل حفاظت محیط زیست اعلام و این ویدئو به آن ها ارسال کرد که بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفت.

خرسندیم که با پیگیری های این پایگاه خبری و اقدام به موقع محیط بانان سیستان و بلوچستان، این گونه که مشخص شد گراز وحشی است، قبل از هر نوع آسیبی زنده گیری شد و به دامان طبیعت بازگشت.

ادریس رئیسی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: در پی تماس تلفنی مبنی بر ورود گراز وحشی به باغات روستای کدان این شهرستان، یگان حفاظت محیط زیست بلافاصله به منطقه اعزام شد.

وی افزود: با توجه به فاصله زیاد محل گزارش شده، شهرداری کلات با هماهنگی محیط زیست اقدام به جابجایی گراز وحشی به محل نقلیه شهرداری کرد که متاسفانه این اقدام به روشی غیر اصولی انجام شده بود، سپس این گونه تحویل محیط زیست شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز ادامه داد: گراز وحشی پس از زنده گیری انجام معاینات اولیه در منطقه ای دور و خالی از سکنه در زیستگاهش رها سازی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713117
ارسال نظر
نظرات