شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713163
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی:

افزایش مشارکت مردم در انتخابات مهمترین اصل است/آغاز فرآیند ثبت‌نام از داوطلبین شوراها از ۲۰ اسفندماه

افزایش مشارکت مردم در انتخابات مهمترین اصل است/آغاز فرآیند ثبت‌نام از داوطلبین شوراها از ۲۰ اسفندماه
اکرمی، گفت: آن چیزی که در این انتخابات برای همه اصل مهم است افزایش مشارکت مردم است که این مسئله در حوزه‌های روستایی باید بیشتر موردتوجه باشد و حتی یک رأی هم در روستاها بر روی زمین نماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی امروز در ستاد انتخابات استان مرکزی، گفت: آن چیزی که در این انتخابات برای همه اصل مهم است افزایش مشارکت مردم است که این مسئله در حوزه‌های روستایی باید بیشتر موردتوجه باشد و حتی یک رأی هم در روستاها بر روی زمین نماند.

اکرمی اظهار کرد: در خصوص اخذ رأی در حریم شهرها و روستاها و کارگاه‌های مرزی در روستاها آن چیزی که در انتخابات گذشته به شکل روال انجام می‌شده باید در این انتخابات هم در دستور کار قرار گیرد و این مسئله نباید به مشارکت مردم ذره‌ای آسیب وارد کند.

وی ادامه داد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شعب اخذ رأی یک مسئله بسیار مهم است و شعب اخذ رأی باید در فضای باز باشند چراکه خردادماه نگرانی برای نامساعد شدن هوا وجود ندارد و تا جایی که امکان دارد پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی با دقت و حساسیت زیاد انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی بیان کرد: در خصوص شعب اخذ رأی سیار نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی هستیم که با توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و وجود راه‌های روستایی کمیته پشتیبانی باید تصمیمات خوبی در این خصوص اتخاذ کند.

اکرمی افزود: ثبت‌نام شوراهای اسلامی تا حد ممکن باید به شکل غیرحضوری باشد اما با توجه به اینکه ارائه مدارک به شکل حضوری انجام می‌شود باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی با دقت رعایت شوند و به‌هیچ‌عنوان نباید تجمعی صورت پذیرد.

معاون سیاسی استانداری مرکزی بیان کرد: برای انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا و انتخابات ریاست جمهوری تنها یک لیست واحد معتمدین به شورای نگهبان ارائه می‌شود و فرمانداران موظف هستند لیست را با دقت تهیه و در اسرع وقت ارسال کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت پرشور برگزار شدن انتخابات بنای ارزیابی بخشداران در مناطق روستایی فعال بودن شوراها و میزان مشارکت مردم در انتخابات است که از امروز برای این مسئله باید برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

اکرمی بیان کرد: صرفه‌جویی در هزینه‌ها اصل کار برگزاری انتخابات پرشور است و همه باید به این مسئله توجه داشته باشند و با کمترین هزینه بیشترین استفاده و خدمات انجام شود.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی یادآور شد: طبق قانون همه دستگاه‌های اجرایی موظف هستند امکانات لازم برای برگزاری انتخابات را فراهم کنند و در صورت نیاز در اختیار ستاد انتخابات بگذارند و لذا همه دستگاه‌ها باید در این خصوص مشارکت داشته باشند.

وی اضافه کرد: تأمین اقلام بهداشتی و مواد صد عفونی کننده در شعب اخذ رأی نیازمند برنامه‌ریزی دقیقی است و از امروز باید نیازهای هر شعب و مناطقی به‌خوبی بررسی و تأمین شود.

اکرمی گفت: مانورهای انتخابات به جهت آمادگی برای برگزاری انتخاباتی پرشور و بدون مشکل برنامه‌ریزی‌شده و همه باید در این مانورها مشارکت داشته باشند و در هر مانوری شهرستان‌ها ارزیابی خواهند شد و رده‌بندی می‌شوند.

معاون سیاسی استانداری مرکزی بیان کرد: در تاریخ ۲۰ اسفندماه سال جاری فرآیند ثبت‌نام از داوطلبین شوراهای اسلامی هم‌زمان با سراسر کشور در استان مرکزی از ساعت ۸ صبح روز چهارشنبه ۲۰ اسفند ۹۹ شروع و تا پایان وقت اداری سه‌شنبه ۲۶ اسفندماه سال ۹۹ در کلیه فرمانداری‌های استان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ثبت‌نام از طریق اپلیکیشن موبایل، وب سایت و دفاتر پیشخوان دولت و به صورت غیر حضوری در فرمانداری ها است که در هر ۳ روش کد رهگیری به افراد داوطلب ارائه می شود و نشان دهنده موفقیت در مرحله اول ثبت نام است و اما روش چهارم که کمتر توصیه می کنیم به شکل حضوری است که در ساعات اداری در فرمانداری ها انجام خواهد شد.

اکرمی افزود: مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام به شرح زیر است؛ ارائه اصل گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد؛ اصل شناسنامه عکس‌دار و تصویر کلیه صفحات آن؛ اصل کارت ملی و تصویر آن؛اصل کارت پایان خدمت نظام‌وظیفه یا کارت معافیت دائم یا مدرکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه عمومی و تصویر آن برای مردان؛یک قطعه عکس ۴ × ۳ جدید؛ ارائه اصل و یک نسخه تصویر مدرک تحصیلی معتبر فوق‌دیپلم یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای تا بیست هزار نفر جمعیت و مدرک لیسانس یا معادل آن برای داوطلبان شورای شهرهای بالای بیست هزار نفر جمعیت؛ اصل و تصویر گواهی پذیرش استعفای مقامات موضوع ماده ۳۲ قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا؛اصل و تصویر مدرک معتبر ایثارگری (جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و رزمندگان با حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه) جهت برخورداری از امتیاز یک مقطع تحصیلی بالاتر است.

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی خاطرنشان کرد: کسانی که سابقه‌ی یک دوره کامل عضویت اصلی شورا را دارا باشند، به شرطی که در همان حوزه‌ی انتخابیه نامزد شوند، از شرط مدرک تحصیلی معاف هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713163
ارسال نظر
نظرات