شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713187
مدیرکل آب‌های داخلی شیلات استان خبر داد؛

تولید بیش از ۹۰ میلیون قطعه لارو و بچه ماهی در سیستان و بلوچستان/ توانمندسازی جوامع روستایی در دستور کار قرار گرفت

تولید بیش از ۹۰ میلیون قطعه لارو و بچه ماهی در سیستان و بلوچستان/ توانمندسازی جوامع روستایی در دستور کار قرار گرفت
عیسی میرانی شاهرودی گفت: از ابتدای امسال بیش از ۹۰ میلیون قطعه بچه ماهی در مرکز تکثیر زهک از گونه‌های مختلف تولید شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عیسی میرانی شاهرودی، مدیرکل آب های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: از ابتدای امسال ۶۰ میلیون و صد و بیست و پنج هزار قطعه لارو و ۳۰ میلیون و چهارصد و سی و دو هزار قطعه بچه ماهی در مرکز تکثیر زهک از گونه های کپور معمولی، آمور، فیتوفاگ، بیگ هد و سفیدک تولید شده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت چهار میلیون و نهصد هزار قطعه لارو و ۸۶۳ هزار و پانصد قطعه بچه ماهی در چاه نیمه چهارم زهک و ۵۵۰ هزار قطعه لارو در چهار منبع آبی در شهرستان نیمروز و یک میلیون لارو و بچه ماهی شیزوتوراکس در تالاب هامون حوزه شهرستان های هامون، هیرمند و نیمروز رهاسازی شده است.

این مقام مسئول ادامه داد: در این بازه زمانی در ۲۰۶ منبع آبی جنوب استان هم ۲۳ میلیون و هشتصد هزار قطعه لارو و در ۵۵ منبع آبی هم یک میلیون و شصت و پنج هزار قطعه بچه ماهی رها سازی شده است.

مدیرکل آب‌های داخلی شیلات سیستان و بلوچستان عنوان کرد: برای توانمند سازی جوامع روستایی پروژه به وزن رسانی لارو و تولید بچه ماهی گرمابی در روستاهای زابل، زهک، هیرمند، هامون، نیمروز، زاهدان، ایرانشهر، سراوان انجام شد.

میرانی شاهرودی تصریح کرد: این پروژه تاکنون با رهاسازی ۱۴ میلیون و سیصد هزار قطعه در ۴۱ استخر در شهرستان های نامبرده انجام شده است.

وی اظهار کرد: همچنین در این مدت یک میلیون و سیصد و هفتاد و شش هزار قطعه بچه ماهی در هفتصد و سی و هشت استخر سیستان و بلوچستان رهاسازی شدند.

میرانی ادامه داد: برای افزایش بهره وری از امکانات محدود در حوزه آبزی پروری استان و ارائه راهکارهای فنی برای افزایش تولید، پروژه های الگویی پرورش ماهیان گرمابی اجرا می شود.

شاهرودی تصریح کرد: پروژه پرورش متراکم ماهی کپور معمولی در هامون و زهک در حال اجراست و در صورت موفقیت آمیز بودن از برنامه های قابل تعمیم در آینده برای کل سیستان و بلوچستان خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713187
ارسال نظر
نظرات