شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713246

کیفیت هوای اراک در وضعیت «ناسالم»/ اطلاعات مرکز پایش هوا وضعیت ساوه را «خطرناک» نشان می دهد!

کیفیت هوای اراک در وضعیت «ناسالم»/ اطلاعات مرکز پایش هوا وضعیت ساوه را «خطرناک» نشان می دهد!
براساس اطلاعات دریافت شده از سامانه پایش کیفی هوای کشور، کیفیت هوای اراک در ساعت 14 روز جاری با شاخص 156 در ایستگاه مخابرات در وضعیت ناسالم وضعیت هوای ساوه به طرز عجیبی در حالت خطرناک قرار گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در ساعت 14 روز جاری با شاخص 156 در ایستگاه مخابرات در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گرفت، ایستگاه شریعتی نیز با شاخص 91 نشان از افزایش آلاینده ها در روز جاری دارد.

طبق اطلاعات مرکز پایش هوای سازمان محیط زیست آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون است، این در حالی است که اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور و حتی در روزهایی آلوده‌ترین شهر کشور است و بر اساس آمارهای موجود وضعیت هوای اراک تاکنون حدود 40 روز برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و بیش از 20 روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است.

توصیه می شود در شرایط آلودگی هوا گروه های حساس از جمله سالمندان، کودکان و بیمارن قلبی و ریوی به منظور احتیاط بیشتر حدالامکان در این وضعیت از منزل خارج نشوند و سایر افراد از فعالیت‌های سنگین خارج از منزل اجتناب نمایند.

از طرفی سامانه پایش کیفی هوای کشور به صورت عجیبی در ساعت 13 روز جاری کیفیت لحظه ای هوای ساوه را با شاخص 431 و در ساعت 14 با شاخص 362 آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون در وضعیت خطرناک نشان می دهد هر چند در همین سامانه کیفیت هوای امروز این شهر با عدد 43 در وضعیت سالم قرار دارد که این اختلاف فاحش بسیار جالب توجه و متعجب کننده است!

در تصاویر زیر اطلاعات ارائه شده در سامانه پایش کیفی هوای کشور مربوط به وضعیت فعلی هوای شهرهای اراک و ساوه مشخص است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713246
ارسال نظر
نظرات