شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:34 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713266
امام جمعه جاجرم:

ترویج فرهنگ زکات زمینه‌ساز رفع مشکلات محرومان و نیازمندان است

ترویج فرهنگ زکات زمینه‌ساز رفع مشکلات محرومان و نیازمندان است
حجت‌الاسلام محمدموسوی گفت: یکی از راه‌های فلاح و رستگاری و عاقبت‌به‌خیری ما انسان‌ها اهتمام به ادای واجبات مالی همچون زکات است که در این زمینه رسیدگی به حال محرومین از طریق ادای زکات و صدقات امری واجب و انسانی بوده و بر عهده همه ما است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری جاجرم، حجت‌الاسلام محمد موسوی، امام‌جمعه جاجرم، در نشست شورای فرهنگ عمومی بر پیگیری و اجرایی شدن مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان تأکید کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن ماه‌های شعبان و رمضان بر برنامه‌ریزی برای بهره‌گیری از فیوضات این ماه‌ها تأکید کرد و گفت: در ماه رمضان به‌گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که فرهنگ قرآن در ماه نزول قرآن تبدیل به سبک زندگی همگانی شود.

حجت‌الاسلام موسوی اظهار کرد: نام‌گذاری اماکن و معابر باید در راستای ترویج فرهنگ دینی باشد که در این زمینه لازم است از شخصیت‌های اسلامی، انقلابی و شهدا استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین جهت پاسداشت زبان فارسی باید به‌گونه‌ای فرهنگ‌سازی شود که در مکاتبات و اماکن از کلمات و زبان فارسی بهره‌گیری شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان جاجرم همچنین خطاب به متولیان اصناف و بازار شهرستان، خاطرنشان کرد: باید در ایام سال نو تلاش شود نظارت بر بازار تقویت شده و اصناف و بازاریان پروتکل‌های مبارزه با کرونا را رعایت کنند.

حجت‌الاسلام موسوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ زکات در جامعه، اظهار کرد: رسیدگی به حال محرومین از طریق ادای زکات و صدقات امری واجب و انسانی است.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های فلاح و رستگاری و عاقبت‌به‌خیری ما انسان‌ها اهتمام به ادای واجبات مالی همچون زکات است که در این زمینه رسیدگی به حال محرومین از طریق ادای زکات و صدقات امری واجب و انسانی بوده و بر عهده همه ما است.

در این نشست برنامه‌های فرهنگی در چهار عرصه نام‌گذاری معابر و خیابان‌ها، پاسداشت زبان فارسی، نظارت بر بازار در ایام سال نو و برنامه‌های ماه مبارک رمضان در دستور کار قرار گرفت و اعضای جلسه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713266
ارسال نظر
نظرات