شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 16:14 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713274
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان:

دو نرخی‌بودن کالاها فضایی برای فساد و تخلف است

دو نرخی‌بودن کالاها فضایی برای فساد و تخلف است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: دو نرخی بودن کالاها باعث می شود تا با ایجاد فضایی برای فساد و تخلف، کالا با قیمت چند برابر به دست مردم برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، سیدنورالله حسن‌زاده سه‌شنبه در ستاد تنظیم بازار خوزستان در سرسرای سازمان صمت استان با گله‌مندی از ۲ نرخی بودن برخی کالاها اظهار داشت: ۲ نرخی بودن کالاها باعث می شود تا فضایی برای فساد و تخلف ایجاد شود و کالا با قیمت چند برابر به دست مردم برسد.

وی افزود: به همین منظور با ستاد تنظیم بازار کشور و وزارت صمت نامه نگاری انجام دادیم تا ۲ نرخی بودن کالاها حذف شود.
 
حسن زاده در ادامه با اشاره به وضعیت تامین نهاده های دامی در استان، گفت: در فصل بهار برداشت گندم و چغندر آغاز می شود و کامیون های زیادی در این بخش کار حمل و نقل را انجام می دهند.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: با هماهنگی استاندار خوزستان نامه نگاری با مرکز انجام دادیم تا ۹۰ درصد نهاده های دامی در بندر حمل و در بازار عرضه شود تا در زمان پیک استفاده از کامیون ها با مشکل حمل و عرضه نهاده در بازار استان مواجه نشویم.
 
وی بیان کرد: ۷۰ درصد نهاده های دامی توسط بخش خصوصی تامین می شود و به دلیل اینکه بخش خصوصی در تامین ارز با مشکلاتی رو به رو می شود در موارد زیادی در تامین و یا قیمت نهاده با معضلاتی مواجه هستیم.
 
حسن زاده بیان کرد: در تولید دام سبک و سنگین مشکلی وجود ندارد اما متاسفانه همچون چند ماه گذشته قاچاق دام سبک از استان شدت گرفته و به همین دلیل با کمبود و افزایش قیمت این شاخص در بازار مواجه شده ایم.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان ادامه داد: برای تشدید نظارت ها و کنترل ها و برخورد با قاچاق دام، با واحدهای امنیتی استان مکاتبه می کنیم تا از خروج دام از خوزستان به کشور دیگر جلوگیری شود.
 
وی به وضعیت تامین مرغ در بازار استان اشاره کرد و ادامه داد: متاسفانه آمارهایی که از میزان تولید مرغ در خوزستان وجود دارد با خروجی و وضعیت عرضه این کالا در بازار بسیار متفاوت است. (در چند روز اخیر بازار استان با افزایش قیمت و کمبود مرغ مواجه بوده است.)
 
حسن زاده عنوان کرد: رصد تحویل مرغ از مرغداری ها به کشتارگاه های استان بر اساس میزان تولیدی که دارند باید با شدت و جدیت بیشتری انجام شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان به شرایط روغن در استان نیز پرداخت و گفت: با تلاش و همکاری سازمان صمت استان و ۲ کارخانه تولید روغن در خوزستان، مشکل کمبود روغن در استان برطرف شده است.
 
وی اضافه کرد: از واحدهای صنفی و فروشگاه ها تقاضا داریم که نهایت همکاری را برای رفاه حال مردم در بحث عرضه روغن داشته باشند.
 
حسن زاده تصریح کرد: واحد صنفی یا فروشگاهی که به همراه روغن خوراکی کالای دیگر را به اجبار به فروش برساند تخلف کرده و مستوجب تعطیلی خواهد بود.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713274
ارسال نظر
نظرات