شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713294
معاون عمرانی استاندار قزوین خبر داد؛

تبدیل شهرک چرم‌سازی به منطقه صنعتی در قزوین/ مشکلات زیست محیطی و ساخت‌وساز غیرمجاز از چالش‌های این شهرک است

تبدیل شهرک چرم‌سازی به منطقه صنعتی در قزوین/ مشکلات زیست محیطی و ساخت‌وساز غیرمجاز از چالش‌های این شهرک است
علی فرخزاد گفت: در شهرک چرم‌سازی مشکلاتی از قبیل مسائل زیست محیطی و ساخت و سازهای غیرمجاز خارج از محدوده مشخص شده، وجود دارد که ۱۱واحد ساخته شده و در حال بهره‌برداری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح‌قزوین، علی فرخزاد در نشست ساماندهی شهرک چرم سازی که ظهر امروز(سه شنبه) در سالن جلسات باغستان برگزار شد، اظهار کرد: یک محدوده ۱۰۰ هکتاری در منتهی الیه جنوب شرقی استان قزوین وجود دارد که به عنوان منطقه چرم سازی محسوب می‌شود.
وی افزود: برای بخشی از این محدوده در سال ۷۴ مجوزهایی گرفته شده که اکنون مشغول خدمات‌دهی و تولید است و بنا بر گزارشات ارائه شده توسط این شرکت‌ها نیز ۳۰ درصد از صادرات صنعتی استان قزوین در این نقطه اتفاق می‌افتد.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین بیان کرد: در شهرک چرم سازی مشکلاتی از قبیل زیست محیطی و ساخت و سازهای غیرمجاز خارج از محدوده مشخص شده، وجود دارد که ۱۱ واحد ساخته شده و در حال بهره‌برداری هستند که این واحدها نیاز به خدماتی مانند آب، برق و گاز دارند و اکنون با مشکلات مواجه شده‌اند.

وی تاکید کرد: باید این محدوده در شهرک چرم سازی ساماندهی شود و برای متقاضیان جدیدی که درباره موضوع تصفیه روغن و هیدروکربن‌ها مراجعه و تمایل دارند که در این بخش سرمایه گذاری کنند، جلسات مختلفی تشکیل شده است و مقرر شد که در بحث مدیریتی و اجرایی این مجموعه برنامه‌ریزی وجود داشته باشد.


واحدهای جدید ساخته شده تخریب نمی‌شود

این مقام مسئول عنوان کرد: متاسفانه در سنوات گذشته برای برخی از این واحدها حکم تخریب از سوی مرجع قضایی اعلام شد که این موضوع در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال مطرح شد که در راستای حمایت از تولید و بنا بر استدلال‌های تولیدکنندگان نیز اجرای این حکم متوقف شد و قرار بر این است که برای این مراکز از مراجع قانونی مجوز صادر شود.

وی ادامه داد: واحدهای جدیدی که قصد دارند در این نقطه سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند با لحاظ الزامات و مطالعات زیست محیطی در سه شهرک خرمدشت، آراسنج و شال زیر نظر محیط زیست در یکی از این سه شهرک‌ها سرمایه گذاری کنند.

معاون امور عمرانی استاندار قزوین تاکید کرد: این صنایع در شرایط تحریمی به ارزآوری و صادرات کمک بسیاری می‌کنند و به همین دلیل متقاضی بسیاری در این بخش وجود دارد به طوری که در شهرک چرم سازی مالکین دو الی سه واحد را در دست دارند که این موضوع نشان می‌دهد، رونق در این حوزه وجود دارد.

فرخزاد در پایان گفت: مصوب شده است که شهرک چرم سازی به عنوان یک شهرک خصوصی درنظر گرفته شود که اکنون مراحل اداری زمان‌بندی شده و باید تا حداکثر چهار ماه آینده شهرک صنعتی در آن محدوده ایجاد شود که برای مراحل قانونی مهلت دو هفته‌ای تعیین شده است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1713294
ارسال نظر
نظرات