شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 23:01 منتشر شده در مورخ: 1399/12/12 شناسه خبر: 1713368

آخرین جزئیات کنکوری دکتری 1400

آخرین جزئیات کنکوری دکتری 1400
سخنگوی سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: حوزه‌های امتحانی آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ ، از ۵ شهر در سال ۹۹ به ۱۲ شهر در خوزستان افزایش پیدا کرده است تا حداقل تردد برای داوطلبان در شهرهای قرمز صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش و آموزش کشور اظهار کرد: از صبح امروز کارت آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش  فعال شده و داوطلبان در حال دریافت کارت هستند.

 
وی ادامه داد: آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ در روز جمعه ۱۵ اسفند ۹۹ در ۲۱۰ حوزه امتحانی و ۱۱۰ شهرستان با فاصله یک متر و نیم در چینش صندلی ها انجام می شود و ناظرین بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت تعیین شدند قبل و حین برگزاری آزمون ناظر بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی هستند.
 
زرین آمیزی با بیان اینکه حوزه های امتحانی از ۶:۳۰ دقیقه صبح جمعه باز است و داوطلبان می توانند جهت جلوگیری از تجمع در ورودشان به حوزه های امتحانی مراجعه کنند، ادامه داد: تمامی عوامل اجرایی ماسک و دستکش دارند و توسط راکت دستی بازرسی انجام خواهد شد و بازرسی بدنی به صورت سنتی قدیمی نیست  و با توجه به اینکه تجربه برگزاری آزمون کرونایی را داشتیم از تجربه های آزمون قبلی استفاده می‌کنیم که ان‌شاءلله آزمون بهتری را نسبت به گذشته برگزار کنیم.
 
وی  تأکید کرد: استان خوزستان به خاطر شرایطی که دارد به صورت ویژه دیده شده است و حوزه‌های امتحانی این شهر از ۵ شهر در سال ۹۹ به ۱۲ شهر افزایش پیدا کرده است تا حداقل تردد برای داوطلبان در شهرهای قرمز صورت گیرد.
 
به گزارش فارس، سخنگوی سازمان سنجش گفت: تعداد ۱۸۵ هزار و ۶۹ نفر در آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز (Ph.D) سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده‌اند.
 
وی با بیان اینکه مهلت اعلام خوداظهاری ویژه کرونا برای داوطلبان دکتری از چهارشنبه ۶ اسفندماه آغاز و جمعه ۸ اسفند پایان یافت و ۵۲ نفر اظهار کردند که به کرونا مبتلا هستند، یادآور شد: بر اساس هماهنگی های به عمل آمده با  وزارت بهداشت آزمون این افراد در بیمارستان های شهر حوزه امتحانی و به صورت مجزا از سایر دواطلبان برگزار خواهد شد.
 
سخنگوی سازمان سنجش در پاسخ به این پرسش که آیا باید بین هر آزمونی ۶ ماه فاصله زمانی وجود داشته باشد و آیین نامه‌ای در  این رابطه وجود دارد، گفت: در مهر و آبان سال گذشته برای آزمون سال ۹۹ ثبت نام انجام شد و قرار بود اسفندماه آزمون برگزار شود اما بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا این آزمون به تعویق افتاد و زمان برگزاری این آزمون به مرداد ماه موکول و به سازمان سنجش اعلام و در زمان مقرر برگزار شد.
 
وی با بیان اینکه اطلاع رسانی در مورد آزمون ۱۴۰۰ نیز از مهر و آبان به داوطلبان دکتری اعلام شد، اظهار داشت: تغییری در آزمون امسال پیش نیامده است که داوطلبان بگویند به دلیل تغییرات  ۳ یا ۴ ماه برای مطالعه و متوجه شدن آن فرصت داشتیم؛ اطلاعات مربوط به سال ۹۹ است فقط ثبت نام در این تاریخ انجام شد.
 
 زرین آمیزی خاطر نشان کرد:در آزمون دکتری تمام نمره مربوط به آزمون کتبی نیست بلکه بعد از آزمون کتبی، نمره سوابق علمی که درصد قابل توجهی از  نمره را تشکیل می دهد در پذیرش موثر است و این  نکته‌ای نیست که داوطلب لازم باشد برای آن مطالعه ای کند یا دیر متوجه شده باشد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1713368
ارسال نظر
نظرات