شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 08:39 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713385
در چهل و سومین هفته پویش الف ب ایران؛

پروژه تصفیه خانه و خط انتقال آب از سد کلان به ملایر افتتاح شد/فعالیت ۱۶۰ تصفیه خانه آب در کشور

پروژه تصفیه خانه و خط انتقال آب از سد کلان به ملایر افتتاح شد/فعالیت ۱۶۰ تصفیه خانه آب در کشور
پروژه آبرسانی از سد کلان و تصفیه خانه ملایر با حضور مسئولین کشوری و استانی و در پویش الف ب ایران افتتاح شد. مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در این مراسم از فعالیت ۱۶۰ تصفیه خانه آب در کشور  خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان، در چهل و سومین هفته پویش الف ب ایران چندین پروژه در استان های همدان، کرمانشاه، گیلان، فارس و آذربایجان شرقی به صورت همزمان و آنلاین و با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

در این هفته طرح پروژه تصفیه خانه و خط انتقال آب سد کلان به ملایر با حضور حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به بهره برداری رسید.

سعید شاهرخی استاندار همدان در این آیین با اشاره به افتتاح طرح های مختلف در پوشش هر هفته الف ب اظهار کرد: این پویش بنیانی نو در عرصه خدمت و اطلاع رسانی به مردم بنا نهادند‌.

وی افزود: با افتتاح پروژه آبرسانی از سد کلان به ملایر یکی از آرزوهای دیرینه مردم محقق شد و آب سالم و بهداشتی در اختیار مردم قرار می گیرد.

استاندار همدان با بیان اینکه یکی از دغدغه های جدید و مطالبات همیشگی مردم ملایر بحث آبرسانی سد کلان بود، تصریح کرد: از امروز و با افتتاح تصفیه خانه و خط انتقال، آب سالم و با کیفیتی در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی گفت: در استان و با تاسی از سیاست های دولت تلاش وافری برای ارتقا سطح زندگی و توجه به معیشت مردم در دست اقدام است و استان همچون یک کارگاه بزرگ اقتصادی و عمرانی در حال فعالیت است.

وی تاکید کرد: علاوه بر بحث آب و فاضلاب و آبرسانی به روستا ها در حوزه خدمترسانی به صنعت ها تلاش های وافری در استان همدان شده است.

فعالیت ۱۶۰ تصفیه خانه آب در کشور

به گزارش عصر همدان؛ حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در آیین بهره برداری از پروژه آبرسانی از سد کلان و تصفیه خانه ملایر با اشاره به مزایای اجرای این پروژه در ملایر اظهار کرد: تصفیه خانه شهر ملایر به ظرفیت 380 لیتر بر ثانیه فعالیت می کند که توانایی تامین آب بیش از 500 لیتر بر ثانیه در پیک مصرف را دارد.

وی با بیان اینکه با اجرای این طرح برای جمعیت 170هزار نفر شهر ملایر و روستاهای مسیر آبرسانی انجام می شود، تصریح کرد: این طرح از جز معدود تصفیه خانه هایی است که به روش BOT اجرا می شود.

جانباز با بیان اینکه 132 میلیارد هزینه از محل اعتبارات عمرانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی برای اجرای پروژه تصفیه خانه ملایر هزینه شده است تصریح کرد: از تجهیزات مدرن در این پروژه استفاده شده است و با آزمایشگاه مجهز آبی با کیفیت در اختیار مردم قرار می گیرد.

وی با بیان این که بیو خروجی آب این تصفیه 2دهم است تصریح کرد: خروجی آب این پروژه جز بهترین کیفیت آب های سطحی در جهان است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: تا کنون 159 تصفیه خانه آب در کشور احداث شده است پروژه ملایر یکصد و شصدمین تصفیه خانه کشور است که 11.9میلیون متر مکعب در شبانه روز آب تصفیه می کنم.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید 40تصفیه خانه ای به بهره برداری رسیده است تصریح کرد: 25 درصد تصفیه خانه آب کشور در این دولت افتتاح شده است.

جانباز بیان کرد: 247 تصفیه خانه فاضلاب نیز تا کنون در کشور نیز به بهره برداری رسیده است و امروز نیز یک طرح در هرسین افتتاح می شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713385
ارسال نظر
نظرات