شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713440
مدیر بازارچه‌های مرزی استان خبر داد؛

واردات ۴۰۰ نفر شتر از طریق بازارچه‌های مرزی/ محموله‌های گاو و گوساله وارد سیستان و بلوچستان می‌شود

واردات ۴۰۰ نفر شتر از طریق بازارچه‌های مرزی/ محموله‌های گاو و گوساله وارد سیستان و بلوچستان می‌شود
مبین علی میر گفت: هفته گذشته ۴۰۰ نفر شتر از طریق بازارچه های مرزی وارد سیستان و بلوچستان شدند و دیگر محموله‌های دامی اوایل هفته آینده وارد استان می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مبین علی‌میر، مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: هفته گذشته ۴۰۰ نفر شتر از طریق بازارچه های مرزی وارد سیستان و بلوچستان شد.

وی ادامه داد: همه این دام ها برای کشتار به کشتارگاه های استان ارسال شده است و این روند می تواند در فعال کردن صنایع بسته بندی و کشتارگاهی سیستان و بلوچستان موثر باشد.

این مقام مسئول اظهار کرد: دیگر محموله های دامی اوایل هفته آینده وارد استان می شود و آن ها هم شامل شتر هستند، البته رایزنی هایی برای واردات گاو و گوساله به استان انجام شده است و به زودی از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان وارد می شود.

مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: پس از چندین ماه تعطیلی به دلیل نوسانات ارزی، واردات دام از طریق بازارچه های مرزی استان از ابتدای دی ماه امسال از سر گرفته شد.

میر بیان کرد: روند واردات دام از بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان به کشور‌ شتاب می گیرد و با این کار قیمت گوشت قرمز در داخل کشور کاهش می یابد.

وی ادامه داد: قرار است سالانه از محل دام پرواری که وارد سیستان و بلوچستان می شود حدود ۵۰ هزار تن گوشت استحصال شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام خریداری و در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.

این مقام مسئول تصریح کرد: این ظرفیت با توجه به زیرساخت های سیستان و بلوچستان و وجود کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی می تواند به ۱۰۰ هزار تن هم افزایش یابد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713440
ارسال نظر
نظرات