شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713493
با تصویب مجلس؛

صنوف موظف به معرفی یک حساب تا اردیبهشت 1400 به عنوان پایانه فروشگاهی شدند

صنوف موظف به معرفی یک حساب تا اردیبهشت 1400 به عنوان پایانه فروشگاهی شدند
نمایندگان مجلس، اشخاص حقوقی و مالکان واحدهای صنفی را به منظور اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی موظف به معرفی یکی از حساب‌های بانکی خود به عنوان حساب فروش تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۰ کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (چهار‌شنبه 13 اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با الحاق بندی به تبصره (12) ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند الحاقی تبصره (12) ماده واحده لایحه بودجه آمده است:

1- به منظور اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان مصوب 1/8/98 اشخاص حقوقی و مالکان واحدهای صنفی موظفند تا پایان اردیبهشت ماه 1400 حداقل یکی از حساب‌های بانکی خود را به عنوان حساب فروش معرفی کنند.

بانک مرکزی موظف است تا پایان فروردین 1400 سامانه‌ای را برای این منظور معرفی کند، تمامی حساب‌های متصل به شبکه شاپرک به صورت  پیش فرض، «حساب فروش» هستند و نیازی به ثبت آنها در سامانه مذکور نیست.

2- حساب‌هایی که به شبکه شاپرک متصل نیستند، در صورتی که مبلغ یا دفعات واریز به حساب در هر ماه بیشتر از مبلغ و تعدادی باشد که توسط شورای پول و اعتبار تعیین می‌شود، از نظر این قانون، «حساب فروش» تلقی شده و مشمول حکم مذکور در بند (3) خواهند بود اما مشمول بند (4) نیستند. سازمان امور مالیاتی موظف است در صورت درخواست صاحب حساب، به تقاضای وی مبنی بر اینکه حساب مزبور، حساب فروش نیست رسیدگی کند.

3- تمامی وجوهی که به «حساب فروش» واریز می‌شود به عنوان فروش صاحب حساب تلقی می‌شود.

4- اعتبار مالیاتی موضوع بند (ب) ماده (5) قانون فوق‌الذکر صرفا در صورتی که به اشخاص حقوقی یا واحدهای صنفی تعلق می‌گیرد که مبلغ خرید به حساب فروش فروشنده واریز شده باشد.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1713493
ارسال نظر
نظرات