شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713517
فرماندار فراهان:

عادی انگاری بیماری کرونا وضعیت شهرستان را به شرایط بحرانی سوق دهد

عادی انگاری بیماری کرونا وضعیت شهرستان را به شرایط بحرانی سوق دهد
فرماندار فراهان گفت: عادی انگاری بیماری کرونا در بین مردم می تواند وضعیت شهرستان را به شرایط بحرانی سوق دهد و مردم رعایت موازین بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را برای مقابله با ویروس کرونا جدی بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین معمارنیا، فرماندار فراهان در گفتگو با فراهان خبر گفت: عادی انگاری بیماری کرونا در بین مردم می تواند وضعیت شهرستان را به شرایط بحرانی سوق دهد و مردم رعایت موازین بهداشتی، فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک را برای مقابله با ویروس کرونا جدی بگیرند.

وی  با بیان اینکه ویروس کرونا در کمین همگان و تهدیدی برای سلامتی همه افراد است، افزود: اکنون وضعیت شهرستان فراهان از نظر ابتلا به کرونا در وضعیت زرد است ولی این وضعیت شکننده است و عادی انگاری باعث افزایش سرایت ویروس کرونا و شمار مبتلایان می‌شود.

معمارنیا اظهارکرد: در ایام پایانی سال نظارت بر بازار تشدید می شود و در صورت عدم مشاهده تخلفات بهداشتی با متخلفان برخورد می‌شود.

فرماندار فراهان گفت: مردم فراهان از حضور در مراسمات خاکسپاری و دورهمی ها و گردهمایی های فامیلی خودداری کنند، مردم خود مدیریت کنند و نسبت به سلامت خود و خانواده شان احساس مسوولیت داشته باشند و از حضور تجمعی در طبیعت و مراسمات شادی و عزا و همچنین ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

وی با بیان اینکه پایش بیماری کرونا تحت عنوان طرح سردار شهید قاسم سلیمانی در شهرستان درحال اجراست، ادامه داد: از مردم انتظار داریم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت و پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند تا وارد شرایط بحران نشویم.

معمارنیا افزود: گزارش شیوع ویروس جهش یافته در سطح کشور نگرانی در بین مسئولان استانی و شهرستانی را دو چندان کرده است به طوری که پیشگیری و آموزش می تواند نقش اساسی را در این زمینه ایفا کند.

فرماندار فراهان گفت: برابر یافته های علمی و اظهارنظر متخصصان امر خطر انتقال ویروس جهش یافته کرونا سه برابر ویروس قبلی بوده و استفاده از دو ماسک و پرهیز از تجمعات غیر ضروری و دور همی ها توصیه اصلی پزشکان می باشد.

وی با اشاره به محدودیت ترددها افزود: محدودیت تردد در داخل شهر از ساعت۲۱ شب و سفر به استانهای پرخطر کماکان برقرار است.

معمارنیا بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف، به انجام و رعایت موارد بهداشتی از سوی صاحبان مشاغل و صنوف تاکید کرد و خاطرنشان کرد: اصناف با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی با مدافعان سلامت همکاری کنند، اصنافی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نکنند، پلمپ می شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713517
ارسال نظر
نظرات