شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713546
با تصویب مجلس؛

منابع «خرید کیک زرد و تملک سهام معادن پرتوزا» برای سال 1400 تعیین شد

منابع «خرید کیک زرد و تملک سهام معادن پرتوزا» برای سال 1400 تعیین شد
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب سه بند از لایحه بودجه، منابع «خرید کیک زرد و تملک سهام معادن پرتوزا» را برای سال 1400 تعیین کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در ادامه بررسی بخش‌های هزینه‌ای لایحه بودجه 1400 کل کشور در صحن مجلس، ‌نمایندگان مردم در نشست صبح امروز، با تصویب بندهای (الف)، (ب) و (ج) تبصره 15 ماده واحده لایحه، منابع خرید کیک زرد و تملک سهام معادن پرتوزا را برای سال آینده مشخص کردند.

در بند (الف) تبصره مذکور آمده است: «شرکتهای تولید نیروی برق حرارتی دولتی و شرکتهای برق منطقه‌ای مکلفند منابع تعیین‌شده در بودجه مصوب سالانه خود را پس از گردش خزانه به ترتیب به شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی و شرکت توانیر بابت رد دیون و یا سرمایه‌گذاری (احداث) در توسعه نیروگاه حرارتی و توسعه شبکه انتقال کشور پرداخت کنند».

همچنین در بند (ب) تبصره 15 آمده است: «به شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران اجازه داده می شود معادل منابع پیش‌بینی‌ شده در بودجه مصوب سالانه خود را بابت هزینه‌های بهره‌برداری به شرکت بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر پرداخت کند».

و در نهایت، مطابق بند (ج) تبصره یاد شده «شرکت تولید مواد اولیه و سوخت هسته‌ای ایران مکلف است جهت توسعه و تسریع در اجرای طرحهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای، مواد معدنی و محصولات جانبی همراه با مواد پرتوزا را مطابق با قوانین و مقررات به فروش رسانده و درآمد حاصل از آن را پس از کسر هزینه‌ها (شامل قیمت تمام‌شده کالا و خدمات فروش‌رفته، اداری- عمومی و توزیع و فروش) به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند و درآمد حاصله را مطابق بودجه سالانه آن شرکت جهت سرمایه‌گذاری در طرحها و ردیفهای تملک دارایی‌های سرمایه‌ای جهت خرید کیک زرد با منشأ داخلی یا خارجی و یا تملک سهام معادن پرتوزا و شرکتهای مرتبط با چرخه سوخت براساس موافقتنامه‌های مبادله‌شده با سازمان برنامه و بودجه کشور هزینه کند.

درآمد حاصله به حساب افزایش سرمایه دولت در شرکت منظور و معاف از تقسیم سود سهام دولت و مالیات آن با نرخ صفر محاسبه می‌شود».

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713546
ارسال نظر
نظرات