شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خوزستان
ساعت: 14:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713612
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

طرح شهید سلیمانی؛ تدبیری امیدبخش برای مهار کرونا

طرح شهید سلیمانی؛ تدبیری امیدبخش برای مهار کرونا
باتوجه به همه‌گیری ویروس کرونا و اهمیت سلامت جامعه طرح شهید سلیمانی اقدامی موثر و تدبیری امیدبخش بوده تا با همکاری و مشارکت جمعی برای گذر از این شرایط تلاشی همگانی صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رهیاب، اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی با هدف مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ به شیوه محله و خانواده‌محور مبتنی بر برنامه "هر خانه یک پایگاه سلامت" بهترین و موثرترین راه جلب مشارکت اجتماعی برای غلبه بر ویروس کروناست.

این طرح ملی در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر همکاری بیشتر مردم و مسوولان برای مقابله با شیوع ویروس کرونا با امضای تفاهم‌نامه سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد.

مشارکت اجتماعی در این طرح علاوه بر فرهنگ‌سازی و نهادینه شدن برنامه‌های سلامت در جامعه موجب اثربخشی بیشتر خدمات، رضایت بیشتر مردم و پوشش خدماتی افزون‌تر می‌شود.

باتوجه به همه‌گیری ویروس کرونا و اهمیت سلامت جامعه طرح شهید سلیمانی اقدامی موثر و تدبیری امیدبخش بوده تا با همکاری و مشارکت جمعی برای گذر از این شرایط تلاشی همگانی صورت گیرد.

طرح ملی شهید قاسم سلیمانی با دربرگیری سه گام اساسی مراقبت، حمایت و نظارت با تمرکز بر برنامه‌ریزی، هماهنگی و اقدام مشترک مناسب و به موقع به دنبال پیشگیری از شیوع کویید ۱۹ در کشور است.

دستگاه‌های مسوول درخوزستان نیز در راستای اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، توجه به سلامت مردم و غلبه بر کرونا اقدامات مستمری انجام داده‌اند.

دکتر سیدمحمد علوی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز در گفت و گو با رسانه ها گفت: این طرح با همکاری بسیج، هلال احمر و وزارت بهداشت از روزهای ابتدایی آذر ماه در استان به اجرا درآمد که شناسایی به موقع بیماران کرونایی و افراد در تماس با آنان و قرنطینه سازی مناسب از مهمترین اهداف آن است.

وی افزود: در راستای شناسایی هر چه بیشتر بیماران روزانه بیش از ۱۲ هزار تست کرونا در استان انجام می شود که روز گذشته این تعداد به حدود ۱۴ هزار تست در روز رسید لذا از مردم تقاضا داریم که با مراکز منتخب بهداشت برای شناسایی به موقع افراد در تماس با فرد مبتلا T همکاری بهتری داشته باشند تا شیوع بیماری کنترل شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز، گفت: در حال حاضر بیماریابی از خانواده فرد مبتلا به کرونا به طور کامل انجام می شود و با شناسایی سایر افراد در تماس با فرد بیمار از آنها تست گرفته می شود.

وی افزود: مردم همچنان باید به سه اصل مهم شستن مرتب دست ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری فیزیکی پایبند باشند و آنها را به دقت رعایت کنند همچنین از حضور در دورهمی ها، این عامل مهمان انتشار بیماری کرونا در استان، خودداری کرده و تا جایی که ممکن است در مکان‌های شلوغ حضور پیدا نکنند.

علوی گفت: مراکز ۱۶ ساعته کرونا شامل مراکز جامع سلامتی هستند که افراد در صورت داشتن علائم ابتلا به ویروس کرونا، می توانند به این مراکز مراجعه و در صورت نیاز تست سریع یا PCR بدهند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر ۶۲ مرکز ۱۶ ساعته در کل استان خدمات معاینه و انجام تست PCR از افراد علامت دار کووید ۱۹ را انجام می‌دهند.

وی فهرست مراکز ۱۶ ساعته شهرستان اهواز برای انجام تست کرونا را به شرح زیر اعلام کرد:

مراکز نمونه گیری حوزه بهداشت غرب اهواز

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره پنج: کیان آباد نبش خیابان ۱۵ شرقی

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره هشت: کمپلو شمالی خیابان امیرکبیر نبش فیض

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره ۱۰: فرهنگ شهر خیابان امنیت

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره ۶: عین دو

مرکز نمونه گیری شفا: بیمارستان گلستان، جنب بیمارستان شفا

مراکز نمونه گیری حوزه مرکز بهداشت شرق اهواز:

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره یک: چهارراه آبادان خیابان رستگاری

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره هشت: باهنر خیابان دانش جنب مسجدالنبی

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره ۹: کوی مشعلی خیابان امینی

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب شماره ۱۱: فاز یک پادادشهر خ طلاب، فروردین غربی

مرکز خدمات جامع سلامت منتخب غیزانیه: کیلومتر ۴۴ جاده اهواز - رامهرمز

در حال حاضر ۱۱ شهرستان استان در وضعیت قرمز شیوع کروناقرار داشته و هشت شهرستان نیز نارنجی هستند.

 

انتهای پیام/


 

 

https://www.dana.ir/1713612
ارسال نظر
نظرات