شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:46 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713634
پاسخ مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین به یک مطالبات مردمی؛

برداشت ماسه از کف رودخانه قنبرآباد به منظور جلوگیری از سیلاب صورت می‌گیرد

برداشت ماسه از کف رودخانه قنبرآباد به منظور جلوگیری از سیلاب صورت می‌گیرد
یدالله ملکی گفت: برداشت‌هایی که از محل رودخانه روستای قنبرآباد صورت می‌گیرد؛ به منظور رگلاژ کف رودخانه و جلوگیری از سیلاب در محل بند شهر اسفرورین است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین، طی سال‌های اخیر برداشت بی‌رویه شن و ماسه از بستر رودخانه‌ها در سایه نبود نظارت‌ کافی افزایش ‌یافته که برای کاهش آسیب به محیط ‌زیست و اکوسیستم‌های آبی نیازمند عزم جدی در برخورد با متخلفان هستیم که بر اساس گزارش‌های مردمی برداشت ماسه این بار در روستای قنبرآباد تاکستان رخ می‌دهد.

یدالله ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، در باره این موضوع اظهار کرد: برداشت‌هایی که از محل رودخانه روستای قنبرآباد صورت می‌گیرد؛ به منظور رگلاژ کف رودخانه و جلوگیری از سیلاب در محل بند شهر اسفرورین صورت می‌گیرد.

برداشت ماسه با مجوز قانونی صورت می‌گیرد

وی افزود: رودخانه خر رود زمانی که وارد منطقه بند شهر اسفرورین می‌شود به دو قسمت تقسیم می‌شود که یک قسمت به سمت شهر شال و روستاهای اطراف آن و دیگری به طرف شهر اسفرورین و روستاهای پایین دست آن منتهی می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین بیان کرد: برای اینکه آب رودخانه بتواند در هر دو مسیر جریان پیدا کند لازم بود کف رودخانه را در محل بند اسفرورین و مقداری بالاتر و پایین‌تر آن را رگلاژ کنیم در همین راستا نقشه‌های آن آماده و مجوزهای قانونی آن صادر شد تا با کمک بهره‌برداران محلی این کار صورت گیرد.

ملکی در پایان گفت: اکنون دو شرکت با هماهنگی‌های لازم در حال برداشت ماسه از کف رودخانه هستند تا بتوانیم رودخانه را به نحو مطلوب ساماندهی کنیم و آب در هر دو سردهنه جاری شود؛ به محض اینکه برداشت‌ها طبق نقشه صورت گرفت، کار متوقف خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713634
ارسال نظر
نظرات