شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 19:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713703
مدیرکل اوقاف و امورخیریه البرز مطرح کرد؛

تبرکات مهدوی؛ طرحی برای تامین مایحتاج شب عید نیازمندان البرز/ ۳ هزار و ۳۱۳ بسته کمک معیشتی بین آسیب دیدگان کرونا توزیع می شود

تبرکات مهدوی؛ طرحی برای تامین مایحتاج شب عید نیازمندان البرز/ ۳ هزار و ۳۱۳ بسته کمک معیشتی بین آسیب دیدگان کرونا توزیع می شود
حجت الاسلام علی دشتکی گفت: طرح تبرکات مهدوی در آستانه سال جدید و اعیاد شعبانیه در بقاع متبرکه استان البرز برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی دشتکی در گفتگو با خبرنگار تیتریک گفت: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید قرار گرفته ایم و آغاز و پایان ۱۴۰۰ قرین به نیمه شعبان است، از محل موقوفات بقاع متبرکه طرح ویژه تبرکات مهدوی با عنوان سه شنبه های مهدوی در بقاع متبرکه استان البرز برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ انتظار باید مورد توجه قرار گیرد و منتظر در مسیر مولای خود گام بردارد، افزود: خدمت به نیازمندان یکی از دغدغه های اهل بیت (ع) بوده و یکی از آثار ظهور هم توجه ویژه به اقشار محروم جامعه است، در نتیجه انتظار می رود در روزهای پایانی سال و به واسطه بیمارس کرونا، عاشقان امام زمان (عج) علم خدمت به محرومین را به دست بگیرند.

حجت الاسلام دشتکی به برگزاری ویژه برنامه تبرکات مهدوی در مراکز افق امام زادگان شاخص البرز اشاره کرد و اظهار داشت:  ترویج فرهنگ انتظار و مهدویت، تقویت بعد اجتماعی بقاع متبرکه، ایجاد بستر مناسب جهت بسیج عمومی و مردمی در خدمت به محرومان وکمک به اقشار آسیب پذیر در موضوع ویروس کرونا از مهم ترین اهداف این طرح است.
 
وی با اشاره به تهیه لباس و مایحتاج شب عید نیازمندان البرز در طرح تبرکات مهدوی، تصریح کرد: این طرح از ولادت علی (ع) آغاز شده و تا ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ ادامه دارد. همچنین جلب مشارکت متولیان موقوفات غیر متصرف، خیرین، بازاریان، اصناف و افراد دارای توان مالی و شهروندان را در دستور کار داریم.
 
حجت الاسلام دشتکی به تهیه ۳ هزار و ۳۱۳ بسته کمک معیشتی، بن کفش و لباس برای ایتام و کودکان، پک های آجیل و میوه شب عید اشاره کرد و گفت: ذبح قربانی و توزیع بین نیازمندان، طبخ و توزیع غذای گرم در شب ولادت باسعادت حضرت مهدی(عج) هم از دیگر اقداماتی است که در قالب طرح تبرکات مهدوی انجام می شود.
 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان البرز در خاتمه تقویت و توسعه حس نوع دوستی، مواسات و صدقه دادن را ۳ هدف اصلی طرح تبرکات مهدوی (عج) دانست و خاطرنشان داشت: برای استمرار کمک های مادی و معنوی از طریق اطلاعات بانک مراکز افق بقاع متبرکه افراد را شناسایی می کنیم  تا منابع ست نیازمدان واقعی برسد.
 
 
 
 
 
انتهای پیام/


 
https://www.dana.ir/1713703
ارسال نظر
نظرات