شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713758
عضو کمیسیون تلفیق بودجه عنوان کرد:

بررسی مجدد پیشنهادات افزایش حقوق ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق/ مردم باید بتوانند دریافتی مدیران و کارکنان دولت را رؤیت کنند

بررسی مجدد پیشنهادات افزایش حقوق ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق/ مردم باید بتوانند دریافتی مدیران و کارکنان دولت را رؤیت کنند
آصفری گفت: بحث شفاف‌سازی حقوق و مزایای دریافتی مدیران و کارکنان دولت از تکالیف برنامه ششم بوده که در بودجه سال ۱۴۰۰ هم گنجانده‌شده است تا مردم بتوانند آن را رؤیت کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن آصفری نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب و عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ در گفتگو با دیار آفتاب، پیرامون ارجاع موضوع افزایش حقوق کارکنان به کمیسیون تلفیق گفت: پیشنهاداتی متعددی در این رابطه مطرح شد، پیشنهاد اولیه کمیسیون تلفیق این بود که کلیه کارکنان دولت ۲۵ درصد افزایش حقوق داشته باشند و از طرفی کسانی که حقوق‌های بالایی دریافت می‌کنند بتوانیم مالیات آن‌ها را افزایش بدهیم.

آصفری تصریح کرد: کسانی که دریافتی تا ۴ میلیون تومان دارند در سال آینده معاف از مالیات خواهند بود و افرادی که بالای ۴ میلیون تومان دریافت می‌کنند به‌صورت پلکانی به هر میزان که حقوق و دریافت بیشتری دارند باید مالیات بیشتری را بپردازند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب افزود: در کمیسیون تلفیق مصوب شد که حقوق کارگران حجمی و پیمانی حداقل به ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کند و کمتر از آن نباشد اما پیشنهاداتی مطرح شد و بنابراین است که این موضوع مجدد در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار بگیرد ولی به‌احتمال‌قوی همان مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق که بحث افزایش ۲۵ درصدی حقوق همه کارکنان را مطرح کرده بود دوباره مورد تصویب قرار بگیرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: مدیران ارشد بیش از ۷ برابر حداقل حقوق نمی‌توانند دریافت کنند و مجموع حقوق، پاداش و سایر مزایای دریافتی آن‌ها نباید بیش از ۱۵ برابر باشد که در قانون قبلی تاکنون سقف آن ۲۱ برابر بود ولی در کمیسیون تلفیق به ۱۵ برابر تقلیل یافت.

آصفری در رابطه با الزام دولت به راه‌اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای کارکنان گفت: بحث شفاف‌سازی حقوق و مزایای دریافتی مدیران و کارکنان دولت از تکالیف برنامه ششم بوده که در بودجه سال ۱۴۰۰ هم گنجانده‌شده و کلیه درآمدها و هزینه‌های مجموعه‌های مختلف به‌صورت کامل و شفاف باید در سامانه‌ سازمان برنامه‌وبودجه ثبت شود تا مردم هم بتوانند آن را رؤیت کنند و ببینند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713758
ارسال نظر
نظرات