شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713761
معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی خبر داد؛

افتتاح اولین پارک آبخیزداری کشور توسط وزیر جهاد کشاورزی در اراک

افتتاح اولین پارک آبخیزداری کشور توسط وزیر جهاد کشاورزی در اراک
عظیمی معاون آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی، گفت: اولین پارک آبخیزداری کشور واقع در منطقه گردشگری گردو در اراک، شنبه با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضا عظیمی معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، با اشاره به افتتاح اولین پارک آبخیزداری کشور در منطقه گردشگری دره گردوی اراک، گفت: مطالعات اجرایی این پارک آبخیز با مساحت یک هزار و ۴۰۰هکتار، از سال ۱۳۸۴ شروع شده و در سال های ۹۷،۹۸ و ۹۹ قسمت عمده ای از عملیات اجرایی آن شامل ۱۶۰ مورد بند گابیونی، ۱۵مورد بند سنگ و ملات، مخزن ذخیره آب ۶هزار متر مکعبی و ۹۵ هکتار عملیات بیولوژیکی شامل ۵۷هزار اصله نهال بود، انجام شد.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با اشاره به مرمت چند قنات در این منطقه گردشگری، گفت: احداث سه مورد آبشار طبیعی، احداث دیواره ساحلی، جاده سازی برای پیاده روی بازدیدکنندگان، احداث ۶مورد آلاچیق و ۲ مورد برکه از اقدامات صورت گرفته در این منطقه گردشگری است.

وی با بیان اینکه منطقه گردشگری دره گردوی اراک با استقبال عمومی بسیار خوبی مواجه است، افزود: با اجرای این طرح یک و نیم میلیون متر مکعب از روان‌آب حاصل از بارندگی در این طرح مدیریت و کنترل می شود.

عظیمی خاطرنشان کرد: این پارک آبخیزداری شنبه شانزدهم اسفند ماه با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و استاندار مرکزی افتتاح می شود.

تصاویر بیشتر از منطقه گردشگری گردو:


گزارش تصویری| طبیعت بهاری منطقه گردشگری گردو در اراک

طبیعت زیبای پاییزی دره گردوی اراک+تصاویر


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713761
ارسال نظر
نظرات