شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713768
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور؛

نگاه تبعیض آمیز دولت بازنشستگان کشور را ناچار به تجمع کرد/ قوه مجریه مقصر اصلی فاصله نجومی حقوق کارگران و کارمندان

نگاه تبعیض آمیز دولت بازنشستگان کشور را ناچار به تجمع کرد/ قوه مجریه مقصر اصلی فاصله نجومی حقوق کارگران و کارمندان
علی اصلانی گفت: متاسفانه بازنشستگان تامین اجتماعی علی رغم اینکه غرورشان اجازه نمی دهد با تجمعات به دنبال حقوشان باشند اما ناچارند مطالبه خود را با هر روشی به گوش مسئولین برسانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عضوکانون عالی شوراهای اسلامی کارکشور با اشاره به اینکه طی ماه های اخیر بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل استانداری ها به واسطه حقوق و مزایا تجمع می کنند، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: مطالبه حق و حقوق در کف خیابان توسط جامعه کارگری خوشایند کشور نیست.

علی اصلانی افزود: متاسفانه بازنشستگان تامین اجتماعی علی رغم اینکه غرورشان اجازه نمی دهد با تجمعات به دنبال حقوشان باشند اما ناچارند مطالبه خود را با هر روشی به گوش مسئولین برسانند. البته ریشه اصلی این معضلات به اقدام دولت در سال ۹۸ بازمی گردد.
 
وی اظهار داشت:  دولت در سال ۹۸ بین کارمندان دولت و کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی با بازنشستگان لشگری و کشوری در زمینه درآمدی تبعیض قائل شد زیرا دقیقا پس از انکه حقوق و دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت به یکباره حقوق کارمندان را تا ۵۰ درصد بالا برد.
 
اصلانی با اشاره به اینکه تا قبل از سال ۹۸ حقوق کارگران با کارمندان همگن بود یا فاصله چندانی نداشت، تصریح کرد: از سال ۹۸ به بعد در کارمندان دولت کسی را نداریم که حقوق کمی دریافت کند این درحالیست که دریافتی یک کارگر دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.
 

وی گفت: سال گذشته دولت بودجه ای را برای همسان سازی حقوق لشگری و کشوری اختصاص داد که بر اساس آن کارمندان بازنشسته کمتر از ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دریافت نمی کنند اما علی رغم اینکه ۷۵ درصد بازنشسته های تامین اجتماعی حداقل بگیر هستند حقوق  آنها ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

 
اصلانی افزود: این تبعیض و ناعدالتی جامعه کارگری را اذیت می کند در نتیجه خواستار متناسب سازی حقوق هستند. البته تلاش  بسیاری کردیم تا تجمعی اتفاق نیافتد اما از دست ما هم دیگر کاری بر نمی آید، چرا که بازنشسته تامین اجتماعی سوال می کند چرا حقوق وی با ۳۰ سال خدمت باید ازحقوق یک بازنشسته لشگری و کشوری کمتر باشد.
 
عضوکانون عالی شوراهای اسلامی کارکشور در خاتمه با طرح این سوال که چرا حقوق یک کارمند بازنشسته باید ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و حقوق تامین اجتماعی ۲ میلیون ۸۰۰ هزار تومان باشد، خاطر نشان داشت: امیدوارم هزینه سبد معیست در شورای عالی کار به تصویب برسد تا گام های بعدی برای تعیین دستمزد برداشته شود.
 
 
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713768
ارسال نظر
نظرات