شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:19 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713788
نماینده مردم نظرآباد در مجلس:

اقدام برای پلمب ۶۰۰ چاه، اراضی کشاورزان را نابود می کند/ خشکیدگی در کمین ۳۰۰ هزار نهال درخت در نظرآباد

اقدام برای پلمب ۶۰۰ چاه، اراضی کشاورزان را نابود می کند/ خشکیدگی در کمین ۳۰۰ هزار نهال درخت در نظرآباد
علی حدادی گفت: در حالی که نظرآباد زمینه در توسعه کشاورزی و برداشت و تولید گندم رتبه استان تهران را دارد، امروز زمین های کشاورزی آن با مشکل جدی آب مواجه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، نماینده مردم طالقان، ساوجبلاغ، نظرآباد و چهارباغ در مجلس شورای اسلامی صبح امروز پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان البرز که با حضور وزیر علوم در استانداری البرز برگزار شد، گفت: آب کشاورزی در این ۴ شهرستان با کمبود مواجه است.

علی حدادی افزود: متاسفانه با پلمب کردن چاه های آب در برخی مناطق کشاورزان به مشکل برخورده اند، افزود: به عنوان مثال در یک منطقه ۸۰ هکتار زمین داریم که کشاورزان در آن اقدام به کشت کرده اند اما دبی آبی که به آنها داده می شود به اندازه یک هکتار است.
 
وی با اشاره به اینکه متاسفانه به دلیل کمبود آب ۷۹ هکتار خشک می شود، اظهار داشت: ۳۰۰ هزار نهال درخت در نظرآباد در حال خشک شدن است در حالی که نظرآباد زمینه در توسعه کشاورزی و برداشت و تولید گندم رتبه استان تهران را دارد، امروز زمین های کشاورزی آن با مشکل جدی آب مواجه هستند.
 
حدادی با اشاره به اینکه متاسفانه ۶۰۰ چاه در دستور کار برای پلمب قرار گرفته است، تصریح کرد: کشاورزان با این اقدام با مشکل جدی مواجه می شوند، البته با بررسی های انجام شده چاه هایی که در معرض پلمب قرار دارند ۴۰ الی ۷۰ ساله هستند و به تازگی راه اندازی نشده اند.
 
وی گفت: اعتبارات توزیعی استان البرز باید مورد توجه قرار گیرد و در شورای برنامه ریزی البرز بیشتر به آن پرداخته شود، انتظار داریم توزیع بودجه بین ادارات و دستگاه های استان عدالت محور باشد و امیدواریم بتوانیم در بودجه ۱۴۰۰ دستاوردهای را خوبی برای البرز داشته باشیم.
 
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1713788
ارسال نظر
نظرات