شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713790

پای کرونای انگلیسی به دلیجان باز شد

پای کرونای انگلیسی به دلیجان باز شد
رئیس مرکز بهداشت شهرستان دلیجان گفت: دو مورد بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در دلیجان شناسایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی اسحاقی رئیس مرکز بهداشت شهرستان دلیجان در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: متأسفانه دو مورد کرونای واریته انگلیسی در شهر دلیجان گزارش شده است.

وی افزود:این ویروس به مراتب خطرناک تر و با قدرت انتشار بالاتری است و اگر مردم مراعات نکنند، ممکن است شهرستان را در آستانه یک آزمون سخت قرار دهد.

اسحاقی اظهار کرد: لازم است همه مردم با رعایت شدید تر و جدی تر دستورات بهداشتی از خود و خانواده‌شان در برابر این ویروس خطرناک محافظت کنند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دلیجان گفت: با توجه به بازدیدهای میدانی و گزارشات مردم، متاسفانه برخی همشهریان مجدداً در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل‌انگاری دارند. به‌طوری‌که آمار بیماران بستری و سرپایی روند صعودی مشخص و معنی‌داری  پیداکرده است. خواهشمندیم از حضور در مهمانی‌ها و جشن‌ها جدا خودداری نموده هنگام حضور در خارج از منزل به هر منظوری به‌خصوص هنگام حضور در مراکز خرید و اماکن شلوغ دستورالعمل‌های بهداشتی را جدا رعایت فرمایید.

وی با اشاره به اینکه حتی در صورت امکان از دولایه ماسک استفاده کنند اظهار کرد: متأسفانه ابتلا خانوادگی و خوشه‌ای به‌صورت معناداری افزایش پیداکرده است. با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باعث جلوگیری از بروز محدودیت‌های جدید شویم. کسبه و اصناف دلیجان ضرر و زیان زیادی ناشی از تعطیلی داشته‌اند. با توجه به اینکه واریته انگلیسی قدرت شیوع بالایی دارد، مبادا محدودیت های شدید همانند خوزستان به شهر بازگردد.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان دلیجان گفت: از مسئولین ادارات و کسبه و اصناف عاجزانه خواهش داریم با مراجعینی که رعایت نمی کنند برخورد نموده از ارائه خدمت خودداری نمایند.

انتهای پیام/


 

https://www.dana.ir/1713790
ارسال نظر
نظرات