شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713791
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی:

استان مرکزی در احداث بازارچه‌های صنایع‌دستی در کشور پیشتاز است

استان مرکزی در احداث بازارچه‌های صنایع‌دستی در کشور پیشتاز است
مرزبان با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ بازارچه دائمی صنایع‌دستی در استان فعال است گفت: ‌در حال حاضر به‌عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور مطرح هستیم که این مهم خود نشانی بر اهمیت رونق صنایع‌دستی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مصطفی مرزبان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛  گفت: در حال حاضر ۱۲ بازارچه دائمی صنایع‌دستی در شهرهای اراک (۳ بازارچه)، دلیجان، محلات، ساوه، آشتیان و خمین(۲ بازارچه)، شازند،  فراهان و کمیجان داریم که دو شهرستان خنداب و سرچشمه محلات نیز تا پایان سال ۱۴۰۱ بازارچه دائمی صنایع‌دستی احداث خواهد شد.

مرزبان اظهار کرد: در سفر دوروزه وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استان نوید احداث این دو بازارچه از محل اعتبارات ملی بااعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد ریال داده شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی افزود: با راه‌اندازی این بازارچه‌ها تمامی شهرستان‌های استان، بازارچه دائمی صنایع‌دستی خواهند داشت.

وی ادامه داد: ‌در حال حاضر به‌عنوان پیشتازترین استان در احداث بازارچه‌های دائمی صنایع‌دستی در کشور مطرح هستیم که این مهم خود نشانی بر اهمیت رونق صنایع‌دستی است تا در راستای رویکرد دولت مبنی بر حمایت از بنگاه‌های کوچک و خانگی تمامی غرفه‌های بازارچه‌های صنایع‌دستی به‌صورت تقریباً رایگان در اختیار هنرمندان برجسته استان قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی تصریح کرد: حمام تاریخی مامونیه در شهرستان زرندیه و بازارچه تاریخی محله ترخوران در شهرستان تفرش برای ایجاد بازارچه در این دو شهرستان به زودی احیا و بازسازی خواهد شد.

مرزبان خاطرنشان کرد: در هر بازارچه بین ۱۰ تا ۱۲ غرفه احداث می شود و به طور میانگین برای ۲۰ تا ۵۰ نفر اشتغال مستقیم در این بازارچه فراهم خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1713791
ارسال نظر
نظرات