شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:29 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713797
مدیر اداره صمت تربت حیدریه:

مردم مرغ مازاد بر نیاز می‌خرند

مردم مرغ مازاد بر نیاز می‌خرند
اشرفی گفت: هرچند در مقطعی جوجه ریزی مرغ کم انجام شد اما بعلت خرید بیش از حد نیاز واقعی مردم در این مقطع دچار کمبود شدیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اشرفی، مدیر اداره صمت تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار کرد: روزانه 6 تا 20 تن مرغ گرم در سطح بازار توزیع می شود و درشرایط کشتار بالا در 80 نقطه شهری و در شرایط کشتار کم در 30 نقطه شهری با حضور بازرسان با قیمت 20 هزار و 400 هزار تومان توزیع مرغ انجام می شود.

وی افزود: بعلت خرید بیش از حد نیاز واقعی مردم در این مقطع دچار کمبود شدیم و با توجه به اینکه وظیفه تامین مرغ بعهده جهاد کشاورزی است دست اندرکاران قول دادند در روزهای آتی شاهد تعادل در بازار باشیم.

علی اکبر مقدسی، مسوول کشتار مرغ در تربت حیدریه به خبرنگار ما گفت: شب گذشته کشتار نداشتیم و دو شب قبل هم تنها دو ماشین تقریبا به میزان ۵ تن کشتار و روانه بازار کردیم.

وی تصریح می کند: متاسفانه از مرغدران حمایت نمی شود و با توجه به اینکه هزینه تمام شده مرغ زنده برای مرغدار 16 هزار تومان تمام می شود و بابد به 14 هزار و 400 تومان به قیمت مصوب به فروش برسانند و به همین جهت برای آنها صرفه اقتصادی ندارد اما با همین وجود باز هم به جوجه ریزی اقدام می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713797
ارسال نظر
نظرات