شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:45 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713802
مسوول تعاونی کشاورزی مرغداران تربت حیدریه:

سوء مدیریت جهاد کشاورزی عامل کمبود مقطعی مرغ است

سوء مدیریت جهاد کشاورزی عامل کمبود مقطعی مرغ است
در شرایطی که طبق روال باید جوجه ریزی مرغداری ها در دیماه انجام می شد متاسفانه عدم حمایت و سوء مدیریت در آن زمان، باعث کمبود مقطعی مرغ در بازار شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد افشار مسوول تعاونی کشاورزی مرغداران  تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار صبح توس؛ اظهار داشت: تعاونی مرغداران در حوزه جغرافیایی مه ولات قرار گرفته اما مرغ شهرستانهای تربت حیدریه، رشتخوار، خواف و شهرهای اطراف را نیز تامین می کند.

وی افزود: در مقطعی ظاهرا دیماه جوجه ریزی انجام نشده و اکنون در میانه ماه اسفند دچار کمبود شدیم اما فرهنگ استفاده مردم هم بسیار مهم است و نباید وقتی اینگونه با کمبود مقطعی مواجه می شویم مردم مازاد بر نیاز خود خرید کنند.

برای شب عید و فروردین سونامی تولید مرغ داریم

افشار بیان کرد: اگر مسوولان جهاد کشاورزی بتوانند با مشوق های خود از مرغداران حمایت کنند و در بازه های زمانی مختلف جوجه ریزی انجام شود این کمبود های مقطعی را نداریم، بعنوان مثال مرغداران در دیماه جوجه ریزی نداشتند و اکنون دچار کمبود شدیم اما در بهمن و اوایل اسفند جوجه ریزی انجام شده و برای شب عید و فروردین سونامی تولید مرغ خواهیم داشت.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه وقتی مرغ به تولید انبوه می رسد به زیر قیمت مصوب می رسد و اینجا کسی نیست از مرغداران حمایت کند و لذا رغبتی به جوجه ریزی پیدا نمی کنند.

افشار بر فرهنگ درست استفاده کردن مردم نیز تاکید کرد و افزود: مردم هم باید رعایت کنند و وقتی می بینند که در مقطعی دچار کمبود هستیم به اندازه نیاز خود خرید کنند.

طی روزهای گذشته و با توجه به مطالبات مردمی مبنی بر کمبود مرغ در سطح بازار تربت حیدریه با بررسی میدانی، این موضوع در سطح بازار مشخص شد؛ اما مسوولان مربوطه از توزیع روزانه بین 10 تا 15 تن مرغ گرم خبر می دهند و تقاضای بیش از حد نیاز را در بازار، دلیلی بر کمبود عنوان می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713802
ارسال نظر
نظرات