شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:13 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713816
وزیر علوم در کرج:

شرکت های دانش بنیان پس از رفع تحریم ها نباید به حاشیه بروند/ کیفی سازی آموزش عالی لازمه توسعه فناوری در کشور

شرکت های دانش بنیان پس از رفع تحریم ها نباید به حاشیه بروند/ کیفی سازی آموزش عالی لازمه توسعه فناوری در کشور
منصور غلامی گفت: شرکت ‌های دانش بنیانی که امروز در تمامی مشکلات کشور را همراهی کرده اند نباید بعد از رفع تحریم‌ ها تحث تاثیر جریان واردات و تجارت از بین بروند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، وزیر علوم امروز پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی البرز که در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد، با اشاره به اینکه انی استان دارای جایگاه ویژه ای در کشور می باشد، گفت: نگاه وزارت علوم بعد از ۴۱ سال از گذشت انقلاب اسلامی به سمت تاثیرگذاری مراکز علمی و فناوری است.

منصور غلامی تربیت نیروی انسانی را یکی از مهم ترین اقدامات موثری دانست که در سال های اخیر انجام شده است و افزود: ایران در زمینه پژوهش به اندازه ای پیشرفت کرده که امروز در جایگاه ۱۵ دنیا از نظر ارائه دستاوردهای علمی با شاخص جهانی قرارگرفته است.
 
وی با اشاره به اینکه امروز عموم مردم به شرایط سخت اقتصادی و مشکلات مدیریتی در زمان کرونا بیگانه نیستند، اظهار داشت: طی ۲۰ سال اخیر به سمت تشکیل مراکز رشد و پارک های علوم فناوری حرکت کرده ایم و امروز ۴۴ پارک علم و فناوری در کشور داریم.
 
غلامی پارک های علوم فناوری را حامیان شرکت های دانش بنیان دانست و تصریح کرد: در وزارت علوم ۱۹۰ مرکز رشد داریم که واحدهای استارتاپی در حال رشد را حمایت می‌ کنند، همچنین ۵ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده رسمی در کشور داریم که دستاوردهای خوبی در زمان کرونا داشته اند.
 
وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان ظرفیت های خوبی دارند که می توانند در استانی مانند البرز تاثیرگذار باشند، گفت: در راستای جلوگیری از توسعه بی هدف باید کیفی سازی و ماموریت گرایی را در آموزش های عالی مورد توجه قرار دهیم، البته در مزان تحریم ها در هر بخشی که با مشکل مواجه شدیم به سمت بخش‌های علمی و فناوری حرکت کردیم.
 
غلامی با اشاره به اینکه خدمات شرکت های دانش بنیان را در زمینه قطعه سازی، صنعت نفت، تجهیزات پزشکی زمان کرونا و .. را نباید نادیده گرفت، افزود: این شرکت ‌ها نباید بعد از رفع تحریم‌ ها تحث تاثیر جریان واردات و تجارت از بین بروند چون این اتفاقی است که ممکن است در این فضا پیش آید.
 
وزیر علوم در خاتمه با اشاره به اینکه باید جریان صادرات را به سمت صادرات صنعتی برد که لازمه آن حمایت از شرکت های دانش بنیان است، خاطر نشان داشت: امیداریم با لغو تمامی تحریم ها ظلمی که در فضای بین المللی علیه ایراخ رخ داده است از میان برود.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1713816
ارسال نظر
نظرات