شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1399/12/14 شناسه خبر: 1713824
شهردار مشهد:

پارکینگ آزادی مشهد با ۳۳۶ میلیارد تومان اعتبار احداث شد/ آغاز پروژه فضای سبز کمربند مشهد

پارکینگ آزادی مشهد با ۳۳۶ میلیارد تومان اعتبار احداث شد/ آغاز پروژه فضای سبز کمربند مشهد
کلایی گفت: هرآنچه قابلیت هوشمندی در یک پارکینگ تعریف شده در این پروژه با هزینه ۳۳۶ میلیارد تومان اجرایی شده است و ۲هزار اتوبوس روزانه در این پارکینگ تردد می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ محمدرضا کلائی شهردار مشهد، صبح امروز در مراسم افتتاح ویدئو کنفرانسی پایانه و پارکینگ آزادی توسط رئیس جمهور در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های ملی مدیریت شهری گفت: هرآنچه قابلیت هوشمندی در یک پارکینگ تعریف شده در این پروژه با هزینه ۳۳۶ میلیارد تومان اجرایی شده است.

وی با بیان اینکه ۲هزار اتوبوس روزانه در این پارکینگ تردد می‌کنند افزود: جای پارک برای ۷۰۰خودرو شخصی و ۱۰۰ مکان برای دوچرخه و ۵۰ محل پارک ویژه معلولان در آن تعریف شده است.

شهردار مشهد اظهار کرد: مدل توسعه شهر مشهد قابل تعمیم به کشور است و ۹ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۴هزار میلیارد تومان تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد، خط ۳ و ۴ مترو در حال ساخت است.

وی افزود: در حوزه زیست محیطی نیز امروز همزمان پروژه احداث ۱۵۰۰هکتار فضای سبز در کمربند مشهد آغاز می‌شود که ۱۲۰۰ هکتار در کمربند جنوب و ۳۰۰ هکتار درشمال است.

کلایی تصریح کرد: کوه پارک افتتاح شده و رودپارک، کشت پارک و بوم پارک نیز در حال احداث است و ۱۳۰ دفترتسهیل‌گری در کشور فعال است که ۳۵ دفتر آن در مشهد راه‌اندازی شده و سند توسعه محله ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این پروژه یک طبقه برای استقرار ۳۵ دستگاه اتوبوس باحجم تردد روزی حدوداً ۲ هزار اتوبوس و ۲ طبقه منفی برای پارک ۵۹۰ خودرو را دارد افزود: ورودی پارکینگ حدود ۱۶۰ متر بعد از پایانه است و حدود ۱۰ آسانسور و ۱۱ پله‌برقی برای آن در نظر گرفته شده است.
شهردار مشهد گفت: این پارکینگ هوشمند امکان رزرو جای پارک، کنترل هوشمند آن و همچنین کیفیت هوای داخل پارکینگ را هم دارد و احداث پارکینگ و پایانه آزادی حدود دو سال به طول انجامید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1713824
ارسال نظر
نظرات